1. 1.
  Şu an yaptığım meslektir. Zorluğu varmı tabikide var. Eğlenceli yanları varmı tabikide var. Eğer araba sürmeyi seviyorsanız güzeldir. Güzerhah bilginiz olması şart. Ben avrupa yakasında şişlide yapıyorum. Kısa mesafe falan almamazlık hiç yapmadım değişim saati yemek ve ihtiyaç haricinde herkesi almışımdır kimseyi mağdur etmedim şimdiye kadar. Günlük 200 lira yevmiye verirsiniz yaptığınız kilometre kadar yakıt alır yani depoyu dolu alır dolu teslim edersiniz. Arabayı gececi yıkatır. 12 saat iki vardiya çift şöför çalışır. Değişim saatleri öğlen 15:00 gece 03:00 tür. 200 lira yevmiye ve yakıttan kalan para günlük sizin kazancınızdır. Parayı tabiki plaka sahibi ve araba sahibi kazanıyor ceremesini cefasını şöför çekiyor sefasını onlar.

  Gece çalışmak zordur. Tarlabaşı, hacı hüsrev, dolapdere pek tekin değildir. Ama bela bulduktan sonra heryerde bulur. Başıma geldimi birkere tarlabaşında bıçak çekip 100 liramı gasp etmişti iki kişi. En azından cana geleceğine mala geldi. Zevkli yanları istanbulu sokak sokak gezersiniz. Arabanıza ünlüler biner hoş sohbetler geçer. Hiç ummadığınız insanlarla tanışırsınız. Son olarak şunu söyliyim istanbulda 12 saat o trafikte direksiyon sallayıp taksicilik yapmak hekesin harcı değildir.

  Edit: taxi driver filmini izlemeyi unutmayın. 1976 yapımıdır. Çok iyi filmdir. Robert de niro. Saygıyla.
  13 ... pesimist34
 2. 2.
  her babayiğidin harcı değildir, çünkü istanbul artık "eski istanbul" değil.
  2 ... monk of monkmountain
 3. 3.
  zor bir meslek, ama kazıklamaya çalışan taksicilerden nefret ediyorum. zaten öğrencisin mecburiyetten ya da bir durumdan taksiye biniyorsun. ama adam resmen sikmek için yer arıyor sanki, bir hallere giriyor. gereksiz samimiyetler falan. o yüzden iyi ki uber var. kim ne derse desin herkes kendini değiştirmek zorunda taksici abilerim ablalarım bu devran böyle dönmez.
  3 ... etipufpuf
 4. 4.
  taksicileri sevmem ama bu adamı sevdim.

  https://www.youtube.com/watch?v=eQca5LErLX0+
  2 ... di anforgivin
 5. 5.
  yağmurlu havada müşteri almamak en temel maddelerindendir. yakın mesafe olunca da “abi taksi değişim saatim” ya da “karşıya gidicem abi” bahanelerine sık rastlanır.
  2 ... survivebeybi
 6. 6.
  üniversite yıllarında okuldan sonra akşam ve gece saatlerinde yapmaya çalıştığım ancak 3 ay dayanabildiğim dünyanın en zor mesleklerinden biri.
  dışarıdan bakan hiç kimse verilen emeğin büyüklüğünü kavrayamaz. aynı anda hem müşteri, hem polis, hem delirtici trafik, hem amortisman, hem yaya, hem hava şartları, hem içkicisi, hapçısı gaspçısı hem sokağa fırlayan kedi köpek çocuk gibi şeylerle uğraştığınız başka bir meslek yoktur.
  2 ... noxeca