bugün

Mümkünse suriyeli, karadenizli, kürt, iç anadolulu da diye eklemek istediğim haklı bir cümle.
(bkz: türkiyede kürt görmek istemiyoruz) başlattığım kampanya. turist olarak gelenlere lafım yok. ancak diğerleri sittirsin gitsin.
(bkz: istanbul da faşist görmek istemiyoruz)
Kesinlikle doğru bir tavır ve istek.

Her yer arabistan gibi.
istanbul’un en meşhur meydanı olan Taksim meydanı’nın arap işgaline uğramasından kaynaklı en büyük isteklerden birisidir.
Irkçı bireylerin beyanıdır. Desteklememekle birlikte bu bireylerin bu düşüncelerinin uzun vadede ortaya çıkarabileceği sorunları düşünmediklerini düşünmekteyim.
artık imkansız olan istektir. biz işimiz gereği böyle büyük unlu mamül imalatçıları ile çalışıyoruz onların gaz dönüşümlerini yapıyoruz. çalışan 20 işçiden 15 tanesi suriyeli artık. ucuz iş gücü olarak her sektörde kullanılıyorlar. dolayısı ile 4 milyon suriyelinin en azından 2 milyonu geri gönderilirse öpüp başımıza koyalım. tamamının dönmesi hayal. zaten on binlercesi vatandaşlık aldı bile sessiz sessiz.

küçük bir anı ; 4 tanesi ile 4-5 ay kadar önce anadolu yakasına geçiyorduk avrasya tünelinden. malum girişte polis yavaşlatıp aracın içerisindekilere bakıyor tek tek. bizim arabada da 4 tane kara oğlan bir "bembeyaz" ben. dikkatini çekti polislerin çevirdiler doğal olarak girişte. içimden dedim olm gibson gel de anlat şimdi durumu bunlar suriyeli vs diye. sadece 1 tanesi türkçe biliyor. ulan bir baktım benden önce tak tak tak 3 tanesi yeni kimliklerden ( türkiye cumhuriyeti kimlikleri ) çıkardılar polise. yani moral bozmayı hiç istemem lakin artık öyle hepsi dönecek geri demek hayal.