bugün

bazı siyasiler " yıkılan bir tane bile bina yok " der.
Kentsel dönüşüm olur. Bina kalmaz çünkü.
olmayacağı için düşünmeye gerek yoktur.

olmaz demi lan olmasın yani. 8.5 ne amk şili miyiz lan biz altı boydan boya fay kırığı olan okyanus mu var bizde ? marmara denizinin bir ucundan bir ucuna yüzerek gidersin o kadar depremi üretemez altındaki fay.
istatisliğe göre göç edenler geri dönse nüfus istanbul'da 1,5a düşüyor.
Yüzölçümü en büyük mezarlık olur.
işin fıtratında var !
15 milyon olacak 10 milyon öyle bir depreme dayanmaz istanbul. Büyük semtlere bakmayın ya da yüksek binalara Halkın çoğunluğunun yaşadığı kıyıdan uzakta olan semtleri göz önüne alın. Eski apartmanların çoğu dışarıdan yenilenmiş ama sağlamlaştırma yok benim gördüğüm bu. Fazla mı büyüttüm acaba?
Es Salatu Ve’s-Selamu...
Pakistanlıların yine kulaklarında ki küpeyi bile çıkarıp göndereceklerinden zerre şüphem yok. Allah esirgesin.
Ölün kalım oranı isteyenler için kabaca milyona yakın ölüm ve milyondan fazla evsiz insanlar demek.
arkadaş mevzuya ekonomiden girmiş, muhtemel can kayıplarını saymamış bile. suçlamıyorum onu, ülkenin mevcut şartları bunu gerektiriyor. ekonominin hali, insan yaşamından bile önemli hâle geldi neredeyse. algı bu. dolayısıyla, bu olası kötü senaryoda ölen insan sayısı belki milyonları bulacak ama bunun önemi ikinci planda, ne acı... aslında kalanların da akıbeti, ölenlerden çok da farklı olmayacak gibi duruyor. Allah muhafaza etsin, o bizi böyle bir afetten saklamazsa hâlimiz yaş.
Masrafsız kanal istanbul olacak.
istanbulda yaşanabilecek 8 şiddetinde bir deprem Türkiyeyi felç eder. Türkiyede ki tüm büyük firmaların merkezleri istanbulda Türkiyenin %40 vergisi istanbuldan toplanıyor. Bu firmaların binaları yıkıldığı taktirde Türkiye uzun süre toparlanamaz ve herşeye en az 2 katı oranında zam gelir. Buda yarrağı yediğimizin göstergesidir arkadaşlar. Şimdiden hepimize geçmiş olsun.
Dask reklamları artar. Bir tane müteahhit bulunur suç yüklenir 2 sene yatar bir anıt yapılır. En sonunda hepimizin kıçına bir pamuk tıkanır.
sözlüğün yarısının nick altına fatiha yazılır.
istanbul diye birşey kalmaz bence.
güncel Önemli Başlıklar