bugün

istanbul, Türkiye'nin en büyük şehri ve aynı zamanda kültürel, ekonomik ve tarihi açıdan da en önemli merkezlerinden biridir. Avrupa ve Asya kıtaları arasında yer alır, Boğaziçi ve Haliç gibi su yollarıyla çevrilidir. Tarihi ve kültürel zenginliğiyle ünlü olan istanbul, Hagia Sophia, Topkapı Sarayı, Sultanahmet Camii ve Kapalıçarşı gibi önemli turistik ve tarihi yerlere ev sahipliği yapar. Aynı zamanda birçok medeniyetin izlerini taşır ve modern bir metropol yaşamı sunar. .
bizans imparatorluğu'nun ve osmanlı'nın sembolüdür.
türkiye sembolü de Ankara'dır.
2023 yılının 'Dünyanın En Çok Ziyaret Edilen Şehirleri' listesinde ilk sırada.
sanılanın aksine ramazan'da daha çok trafiğin olduğu, toplu taşımanın daha kalabalık olduğu bir il. bir de marmaray'da tuzla konserine giderken bir adam ramazan'da istanbul boşalacak demişti. ben boşalmayacağını tahmin etmiştim.
Çok güzel bir memleket.
Fakat başımı çok ağrıtıyor.
Bir de hep garip kediler beni buluyor inanılmaz..

görsel
Günün her saatinde trafik olan şehir. Saat 11 yine trafik var. 3 olsun 5 olsun farketmiyor, sürekli bir trafik hali. iş saati değil bir şey değil neyin traği bu. Evet.
akp iktidara geldiğinde ülke nüfusu 58 milyondu. Şimdi 85 milyon türk + milyonlarca mülteci var. yatırım kalitesi ve nüfus aynı oranda artmadığı için sosyo-ekonomik pek çok sorunla yüzleşmek zorundasınız. bunun faturasını da halk kesmesi gereken kişiye, yani recep'e seçimlerde kesmiş gözüküyor.

dünyanın neresinde görülmüş en yetkili kişinin "biz bu şehre ihanet ettik" dediği? Bunu hiç gocunmadan söylediler ve hala %35 alıyorlar. şapkamızı koyup önümüze düşünmemiz gerekiyor.
neresi acaba orası. öğlen trafik olabilir de 11'de de olmaması lazım.
insanı daha hareketli yapan bir şehir ve bu sağlık açısından daha iyi sanırım. yazlığımızın olduğu tatil beldesinde 1 km'lik yolu yürümeye üşenirken burada bir yerden bir yere giderken yürüyorum.