bugün

iki yakası da birbirinden güzel olan bir istanbul ilçesi.
Ah bu metropol şehir ah. insan kalabalığı koşturmaca ve yaşam mücadelesi. Gezmek için gidilir yaşamak için değil
2023 yılında 361 cinayet işlendi.

https://www.ntv.com.tr/tu...di,Q95JGZZ4IEyU_vV79qPW5A
Dar gelirle yaşanmaz. Orta gelirle de yaşanmaz. Çok zengin olsanız birkaç muhit dışında da yaşanmaz.

Bir yerden bir yere gidilmez, kalabalığı ve 1 milyon çeşit insanı çekilmez.

60'larda yaşatacaktık ıstanbul'da, 40'larında doğup şu fani dünyanın.
Param olsa yaşardım.
ne fedakarlıklar yaptım şu şehir için... nasipte yokmuş.

artık üzülmüyorum.
Bu şehri tanımlamak için kitap yazarsak anca kifayet eder.
Hayatın 24 saat aktığı ülkemizin tek şehridir.
Ama bundan bana ne.
istanbul - yozgat paradoksu.

halbuki silivri bir cok yerden daha yasanasidir.
Çok kalabalık ve kimin ne bok olduğu belli değil. Eskiden nerde nasıl tipler olduğunu bilip giderdik şimdi karmakarışık nerde kim belli değil. 2 senede belki 8-9 kere istanbul içine çıkmışımdır.
Sadece boğaza kıyısı olan ilçeleriyle güzel.
Gerisi Yozgat’tan farksız.

Adam Silivri’de yaşıyor “istanbul başka yhaaa” falan tribinde.
Salak bunlar gerçekten.
içindeyken bunaltan, uzak kalınca bazı semtleri, caddeleri özlenen ilginç metropol. Oradaki bir stadyumda da güzel anılarım var. Gitmediğimde bile kalbim orada atıyor. Gerçek aşk bu olsa gerek…
hayat ile ilgili en çok tecrübe kazandığım şehir. burada asla bir insana ne kadar yakının olursa olsun güvenmemen gerektiğini öğrendim. orada işe girmediğim için kendimi artık çok şanslı hissediyorum. ne işim var istanbul'da diğer 80 ilin suyu mu çıktı? istanbul senin olsun, hayat da benim...
“Gaziantep zemini sağlam oluğu için az hasarla depremi atlattı. istanbul’un avantajlı olduğu konu da kentin yüzde 80’lik kısmının kaya ve kaya türü zemin üzerinde olması. Ancak yüzde 20’lik konut kesimi gevşek zemin dere yatakları üzerine oturan alanlar. Örneğin Zeytinburnu Veliefendi Hipodromu’nun çevresi, Çırpıcı veya Ataköy Ayamama Deresi’nin olduğu yerler sıvılaşma riski olan zeminler. Sahil bölgeleri imara açıldı ve binalar sağlam deniyor ancak oralarda açık söylüyorum sıkıntılar yaşanacak. Kıyı bandında heyelan riskli alanlar Avcılar, Ambarlı bölgeleri.”

"sahil kesimdeki formasyonlar, gevşek ve heyelanlı alanlar olarak tanımladığımız, deprem dalgalarının büyütmesine yol açacak özellikte. Bölgenin zemini, kil, silt, kum ve çakıldan oluşuyor. Marmara kıyılarını oluşturan sahil bandı da alüvyonlardan oluşan bir bölge olduğundan zemin riskli yerlerden. Çok dile getirilmeyen riskli zeminler arasında Haliç sahilleri, Kağıthane, Kasımpaşa, Beşiktaş, Göktürk, Vatan Caddesi de yer alıyor. istanbul’da insan eliyle yapılan dolgu alanlar da çok riskli.”
Bu nasıl şimşek ayol.
görsel
görsel
Bugün ki karmaşadan sonra bir kere daha ne işim var bu leş şehirde diye kendimi sorguladım.
Yarak gibi şehir. Geleli 1 saat oluyor. Acayip canım sıkıldı. 33 yıl nasıl yaşamışım burada?

Ben artık Gelibolu çocuğuyum.

Arabayı aldıktan sonra hemen döneceğim.
türkiye'nin en büyük ve en önemli şehri olması ve diğer şehirlerde olmayan ölçüde imkanlara sahip olmasının çekici yaptığı şehir.
galiba şile'nin uzunluğu sebebiyle karadeniz kıyısı marmara denizi kıyısına bakarak daha uzundur.
istanbul boktan bitik geleceği olmayan şehir.
görsel
görsel
videoları görüyorum facebook'ta baya güzelleşmiş galiba ekrem imamoğlu ile.
güncel Önemli Başlıklar