bugün

afişe izin yoksa türbana da olmasın diyen yazar düşüncesi. ayıptır. 90'lı yıllarda türban eylemleri solcular önderliğinde yapılmıştır; bu da biline...
12 eylül referandum sonuçlarının bizlere hediyesinden biridir. bir diğeri de ana dilde eğitim hakkı talepleridir. eh, ikisi de aynı kapıya çıkar nasıl olsa.
istanbul ticaret üniversitesi'nde de serbest olan şeydir. bir kemalist olarak rahatsız değilim azizim. isteyen çıplak bile girebilir bence. ama türban türkiye'de bir siyasi simge olduğundan mütevellit türbanlılar siyasi propaganda yapıyor.

not: türban - baş örtüsünün siyasi simge olduğunu hz. recep tayyip erdoğan söylemişti.

ne zamanki kamuoyunda türban siyasi simge olmaktan çıkar, bezlere özgürlük derim.
erciyes üniversitesinde daha bir komik hal alan durumdur. başörtülerinin üzerine peruğu konduruyorlar. öcü gibi gönüyorlar. evet bildiğiniz öcü. ya açarsın öyle girersin ya da saçın üzerine peruk koyarsın. insanı da dinden diyanetten soğutmazsın.

edit : batınca acıdı dimi?
olması gerekendir. bütün üniversitelerde ve imam hatip'lerde, tıpkı 28 şubat öncesi gibi, serbest olmalıdır. bu siyasi simge lafı da, kabak tadı vermiştir. öyle görülmek istenirse, siyasi simge olmayan ne vardır ki? bıyık da bir siyasi simge olabilir, sakal da, saç da, kravat da, pantolon da, hatta külot da... ne yapalım yani, yasaklayalım mı bunları?

bırakın arkadaş bu aptalca lafları ya. afedersiniz ama, aptalca.. dünyanın hiçbir ülkesinde olmayan bu saçma yasağı sürdürmekle övünmeyin artık ya!..

ekleme: bu yasak, bir kız düşmanlığıdır. kadın düşmanlığıdır ve başka hiçbir anlamı yoktur!
türban siyasi simgedir tezini savunanlar aynı zamanda 80 darbesinin gençliği apolitize etmesinden yakınmıyorlar mı, işte ben o an tükeniyorum baba ya, böyle eriyip gidiyorum.

çok yerinde bir durumdur. bütün üniversitelerde serbest olmalıdır.
olması gerekendir artık özgürlük anlamını bulmuştur.
eğer siyasi simgeler üniversitelere girecekse, emek ve anti-sömürü simgeleride üniversite bahçesinde, derslerde, konferanslarda özgürce dolaşmalıdır.
solcu genç kızlar komünizm simgesini türbana işleyip başına bağlayıp öyle gezseler nasıl olur millet.
kimse bi simge için bu kadar çile çekmez, bırakalım insanlar inandıkları gibi yaşasınlar gibi mantıklı bir düşünceyle mi yoksa hadi bi girin de gösterelim gibi bir düşünceyle mi yapıldığı bilinmeyen henüz çok taze olan demokrasi yolunda atılan adım. darısı diğer üniversitelere..
che şapkası ile girmek serbestken geç bile kalınmıştır.

mesele laiklik değildir. chp nin halka gösterdiği öcülerdir.

türban herzaman en büyük öcü olarak sunulmuştur. serbest olur da hiçbir sakıncasının olmadığı açığa çıkarsa zavallı chp ne yapar sonra? ne ile öcü yaratır?
bugün koridorda yan yana yürüp aynı derse girmeye hazırlandığım bi arkadaşım, hocayı kapıda görünce "eyvah dur kapalı görmesin" diyerek ilk bulduğu sipere geçip başörtüsünü çıkardı. baya tırsmıştı kızcağız. başını kapatan herkese sanki akp fonundan direkt maaş bağlanmış gibi bakılıyor. öğretim görevlilerinin ve diğer çalışanların zihniyeti değişmediği sürece yalan olan serbestliktir biraz.
"hele şükür" dedirtendir.
siyasi simge felan demesin kimse, fırça bıyık, hilal bıyık vs.. ile girilince siyasi simge yok, dinin bir geriğini yaparsan siyasi simge... yemezler azizim. bunun adı din düşmalığıdır.

-ya kendini onların yerine koy sibel. sana illa başını ört öye oku dense ne derdin?
+ay yırtarım adamı...
-e o zaman bizi anlıyosundur.
+biz bu ülkede asılız kızım, biz ne dersek o olur.
-o günler geride kaldı şakiiiiiir.
olması gerekendir, darısı kamu kurumlarının başına...
Gözünü sevdiğimin özgürlüğü geldiği nasılda belli oluyor dedirten cinsten bir durum daha türban serbest eyvallah lafımız bayırdan aşşağı da sivil polislere tanınan bu özgürlük ne diye arkadaş dedirtirr.
yerinde bir durumdur.
eksi oylarda bu yerindeliği bozmaz hani, saygılar!
bizim zamanımızda ne türbanı elde satırla, dönerle girenler vardı okula, hoş hala öyle olduğunu sanıyorum ama rektör değişimi sonrası olmuştur ne olduysa.
yayagara yapılmayacak durumlardan biridir.

gayet normaldir.

birilerine batsa da eğitim artık bu şekilde olacaktır. başkasının eğitim hakkının dini inancı yüzünden engellenmesine karşı çıkmayan kişiler bu görüntüden rahatsız iseler, kendi eğitim haklarına son verebilirler.

nokta.