1. 1.
    en belirgin olanı yaşam tarzı. kordon da gecenin 4 ü ve insanlar sevgilisi veya eşi her neyse el ele dolaşabiliyor, ne bileyim çoluk çocuk yürüyüş yapabiliyor, sahilde oturup muhabbet edebiliyor ne bir pislik çıkartan ne de bir rahatsız eden var. sessiz ve sakin bir ortamda herşey keyfinde muhabbetinde. gözümle görünce çok şaşırdım gerçekten. maalesef istanbul gibi bir yerde bırakın sabaha karşı 4 ü yarımda bile sevgilinizle sahil kenarlarında rahatça gezemezsiniz, can güvenliğiniz allah a emanettir. bu manzarayı gördüm ve çok imrendim, gavur izmir değil adam gibi izmir.
    6 -1 ... mendoza
  2. 2.
    izmir güzel kızları, istanbul ise abazan gençleri ile meşhurdur.
    6 ... sapanlavurbeni
  3. 3.
    istanbul dünya güzellerindendir. izmir türkiye güzellerindendir.
    14 -3 ... acz ve fakr
  4. 4.
    istanbulun rakibi londra, paristir, izmirinki manchester, lyondur. iki şehri de bilen birisi olarak 15 milyonluk bir şehir ile 3 milyonluk bir şehrin karşılaştırılamıyacağını biliyorum. ayrıca biz istanbul da saat 4te sahilde gezebiliyoruz.
    4 -4 ... darkranger
  5. 5.
    izmir yaşanılası bir şehir, istanbul görülüp gezilesi bir şehirdir.
    9 -1 ... cikolata
  6. 6.
    öncelikle saatte 4te gezmenin bi nitelik olmadığını söyleyebiliriz. istanbul türkiyenin kalbinin attığı yerdir kesinlikle. aslında başkenttir. kağıt üstünde ankara gözükse de türkiye denince tüm dünyada akla gelen şey istanbuldur. izmir de kordondur işte. sırf kordonda gezmek için gidilir mi ya da sek rakı içmek için, bilmiyorum. ama istanbulun kalabılığı yoktur kesinlikle.
    2 -1 ... pseco
  7. 7.
    izmir taksi gibidir, garibim istanbulum belediye otobüsü gibidir.
    3 -2 ... guzunamca
  8. 8.
    izmir'in sakinliği, kirlenmemişliği ömrünüze ömür katar, istanbul'un karmaşası kalabalığı ömrünüzden çalar.
    6 ... bucu
  9. 9.
    istanbul kanaatkâr insanlara sahiptir, izmir ise diğer şehirlere b.k atmaya calışan.
    5 -7 ... genco
  10. 10.
    izmir batıdadır. zavallım istanbul ortalarda bi yerlerde.
    2 -1 ... chuppa