bugün

tasarruf tedbirleri doğrultusunda dekore edilen istanbul valilik binasının has odası;
görsel

hayır şu odada otururken etrafa bakmak sizi yormuyor mu?
ben 5 saniye baktım yoruldum.

bu da 300 milyar euro cari fazla veren almanya'nın başbakanının ofisi;
görsel

Not: istanbul valilik binası tarihi bab-ı ali binasıdır.
bu ülkede tasarruf tedbiri yalnızca vatandaşa uygulanır.
bir de şöyle kulak kanatan açıklamalar vardı hey gidi günler ne güzel günlermiş be .

https://www.youtube.com/watch?v=vEbGnHSsFJE
boşuna parçalamayın kendinizi .

bu millet iki eli kanda olsa solculara komunistlere kafirlere oy vermez .

sarhoşlara zaten bir daha vermez . o devirler kapandı artık herkes ifşa oldu . teknoloji geldi böyle oldu .

%65 i muhafazakar bir ülke de sizin ne işiniz var seçimler de onuda anlamış değilim .

gerekli olan oran %50+1 olduğunu bile bile üstelik .

ulan ne güldüm ya sabah sabah .
Resmine bakinca bile retina kanseri olmaya sebebiyet verebilecek dekorasyondur. Oda icerisinde nasil bir dimenziyonda oldugunuzu anlamaya calisirken is yapmaniza engel olabilecek niteliklere sahiptir.

Hali üzerinde dikilirken; duvarda uzanuyormus hissi verir. Koltukta otururken; “yanlislikla ahizeye mi oturdum acaba?“ diye sorgulatir.
bunlar daha başlangıç.
vatandaş tasarruf tedbirleri doğrultusunda s2ldikçe, bu gibi yerlerin dekorasyonları daha da artacaktır.
yeter ki biz halimize şükredelim ve zenginin rahatı bozulmasın.
gerçek kapitalizm pardon demokrası düzeni bu.

tanım : 1800ler osmanlı görgüsüzlüğünde yapılmış lale devri kalıntısı dekorasyondur.
aha işte. yeni geldi az beyinli. biz burada vatandaş aç diyoruz adam hala seçim diyor. kaldı ki vali seçimle gelen bir mülki idare amiri değil adam bunun bile farkında değil safi trollük safi yalama...
Kendilerini paşa zannedenlerin yaptirdiklari sacmaliktir. eee boyle hukumetin baskanina boyle vali.
araya birkaç tanede duşakabinoğulları askeri ekleneymiş tam olurmuş dedirten dekorasyondur.

görsel
poşede para ver gerisine ses etme. doğa katlediliyor plastik poşetlerle neymiş efendim vali odası, cık cık cık.
çekemeyen taharetsiz götüne anten taksın .

götlerinin üzerine oturmuş eleştiri yapıyorlar mış mış .

ne kadar rahatsız olduk anlatamam .

beceriksizliklerinin üzerini eleştiriyle örtüyorlar tabi bunların kafa bu kadar yükü kaldırabiliyor anca .

yoksa nasıl iktidar olunacağını bu salaklar nerden bilsin yahu .

başkası kazanacak bunlarda eleştirecek tabi umut dünyası sonuçta . ya tutarsa hesabı .

başka bir icraatları olsun da görelim .

göt ister göt . hemde sağlam ve çok sıkı bir göt .
hindistan'daki süslü otobüslerden biri gibi.
bunların 40 sene önce yapılmış olması gerekiyordu .

bari susun da daha fazla kepaze olmayın .

hatırlatırım https://www.youtube.com/watch?v=vEbGnHSsFJE
almanya nın, isveç in ya da fransa nın bürokrat ya da devlet yetkililerinin odaları beni zerre ilgilendirmiyor.

ancak bu kadar şatafat, görmemişlik, eziklik sanırım sadece bize özgü.
ya bu devlet yetkililerinin enflasyonla mücadele yöntemleri de bir farklıymış dedirten, şatafatlı, lale devri esintili dekorasyondur.

sizin yapacağınız ekonomik mücadeleyi s2m.
bedevi zevksizliği.

çadırına dönse de kurtulsak.
Bu binanın google'da restorasyondan sonra açılış filmini izlemiştim.

Burdaki fotoğrafa göre değerlendirirsek, evet çok rüküş ve zevksiz.
Fakat gördüğüm kadarıyla filmde gayet şık ve binanın tarihi yapısına uygun.
Hatta bazı eşyalar binanın ilk yapıldığı zamanından kalma. Bina 1800 yıllarinda yapılmış.
Bazı görüntü yanıltır, geneline bakmak daha doğru olur.
iktidarın yaptığı icraatları artık muhalefet eğip bükerek göstermeye başladı . ulan ne güldüm yaa .

önceden iktidar ne yapmış diyorlar dı da o bakımdan . al bak ne yapmış .

görsel

kol gibi kol .gibisi fazla yahu . bu sadece bir tanesi bunun yanın da avrasya tüneli var marmaray var türkiye nin heryerine eserlerini aslanlar gibi dikmiş . heykelciler ne dikmiş bilen duyan gören var mı ?

ben görsem de görmedim diyorum çünkü . ektiklerini biçsin pezevenkler hesabı !

muhalefet ne yapmış 60 sene zarfın da ?

al ona da bak

https://www.youtube.com/watch?v=vEbGnHSsFJE

muhalefetin gizli kapılar arkasın da ki görüşmelerine ve chp nin 60 seneden beri iktidar olamaması adeta dünya rekoru kırmasına ne diyecez .

kendileri gibi kendilerini mi tebrik edicez .

iktidar boşuna demiyor biz yaparız onlar konuşur diye .

konuşun lan konuşmaz iseniz şerefsizsiniz zaten .
gorgusuzluktur. estetikten, sadelikten, mutavazilikten uzak olmaktir.
tek merak ettiğim

hangi akabeli dindoşu

kaç para güzelleştirdik.

dekorasyon konusuna hiç girmeyecem

adamların vizyonu o kadar.
(bkz: Sevgili Üskürdağlılar)