bugün

çözüm demeyelim, çözüm önerileri diyelim ve önerimizi yapalım.

(bkz: motorlu araç kullanmamak) *
kendini sürücü zanneden bazı insanlara araba kullanmayı öğretmek.
yolda saygılı olmayı öğretmek.
trafik kurallarına saygılı olmayı öğretmek.
artizlik yapmamak.
bu ülkede insandan çok araba var mna koyım. herkes toplu taşıma araçlarını kullansın diyemiceğim çünkü; yanında leş gibi kokan birinin oturma olasılığı var. benim gibi düşünceye sahip insanlar var oldukça asla trafiğe çözüm bulunamıyacaktır.
bir belediyecilik anlayışı ile çözüm odaklı yaklaşan insanların dile getirdiği çareler.

çok iddialıyım. vaktim yok şu an açıklamaya ama inanın bana!!! yıkın iki köprüyü de!!! bitmez ise yeminle atlarım boğaziçi köprüsünden!!!*
köprünün altına bir alt yol daha açılmalıdır ve şöyle ki; üst gidiş, alt geliş olur efendim. köprüden geçerken altına zıçan bir insan olarak diyeceğim; biraz daha suya yakın ve daha az yüksek olmuş olur.
çarpık imarı olan istanbulda en fazla ne kadar düzeltirsin?
yalnızca metrodur; dolayısıyla da mümkünatı yoktur.

yüzyıllar önce sehir planlamaları yapılmış şehirlerle istanbul u kıyaslamak ise haksızlık olacaktır, 100 yıl önce metro kurulmuş şehirlerle bugün raylı sistem ve metrobüs gibi yer üstünde trafiği geren, şerit katili çözümler arayan istanbul karşılaştırılamaz.

yine de metrobüs gibi halkın yarısının derdini azaltıp kalan yarısının vaktini yiyen dahiyane çözümler yerine keşke iki tüp geçit yapılsa da o güzelim boğaz rezalet köprülerle kirletilmese.
açın google earth ı bakınız arkadaşlar. herhangi bir avrupa şehrine bakın imarı çok düzgün ve şehrin imarı ızgıra şeklindedir. yamuk yumuk, oval şeklinde imar adası yoktur ve olamazda. kim veriyor bunlara bu izinleri?
işte buna izin verenler iş başvurunuzda sizden tecrübeli olan insanlardır. ödülüm var dersin, sertifikam var, şu şu projelerde bilfiil ölçüm ekibi şefi idim dersin ama cık.
tüm arabaları yok etmek. bu da imkansız olduğuna göre...
ucan halı sektorunun desteklenmesi gerekir kanimca.caddede ucan halıyla yanlamaya calisanlara da rastlayacagiz elbet.
istanbulda yaşayan insanların düşünce tarzının artık değişmesi. her parası yetenin araba alıp trafiğe fırlamak yerine toplu taşım araçlarına yönelmesi.
bu çözümlerden biri kesinlikle 3., 4., 5. köprü değildir.

daha radikal ve temel kararlar alınması gerekir. bu kararlar ne dersen; aklımda güzel şeyler var lakin uyku sersemi yapma bunu bana sözlük. içi boş entry yazmak istemiyorum biraz bahsedelim; bu kararların içinde göçden tut da, aile planlamasına, trafikteki araç sayısının azalmasına, toplu taşıma sektörünün kalitesinin artmasına, biz insan taşıyoruz lafının hakkının verilmesine, iki farklı yaka arası işi ve evi olanların hangi akla hizmet bu şekilde ömürlerini çürüttüklerinin isviçreli bilim adamlarca araştırma konusu olmasına kadar birçok şey var. gece gece ve uyku sersemi olarak daha fazla yorma beni sözlük. kafanı çalıştır sen de azıcık la.
araba satışı yasaklanmadığı sürece ki bu mümkün değil tek çare çarpık kentleşmeyi durdurmak dar yolları engellemek için bazı binaları yıkmak ve o aileleri daha geniş arazilere taşımak ya da daha yüksek apartmanlar inşa etmektir. ileride olacaktır.
araba ne olursa olsun lükstür arkadaş, parası olan insanında bu lüksü kullanması hakkıdır. ne lan adam milyoner olacak gidecek otobüse mi binecek sıkış tıkış? orta halli olsun yine araba yine araba , çekilmez o otobüslerdeki kalabalık. ha ben istanbul a 10 ay da 10 defa gelirim en fazla, ama orda yaşasam araba alırdım kesinlikle. çözüm olarak da daha fazla yol diyorum, yer kaldıysa tabi.
yollar paralı olmalıdır. evet arabam var sürerim dersen parasını ödeyip sürersin. o parayı da benim vereceğim bir hesap numarasına yatırırsak hiç bir sorun kalmaz bence.
tüm arabaların kalkması *
metroların daha fazlalaştırılması bir çözüm olabilir. mümkünse otobüs ve minibüslerin her yere zırt pırt girip trafiği kilitlememesi. avrupanın birçok ülkesinde otobüs
yığılmaları yerine metro ve raylı sistemlerin olduğu göz önüne alınırsa daha sağlıklı
ulaşım sağlanabiliyor. istanbul'da olurmu? maalesef çok az ihtimal.
1. şehir planlaması
2. dünyanın belkide en fazla göç alan şehri istanbul. bilumum iskandinav ülkelerinden
daha fazla, hatta 2 katı 3 katı nüfusu olan bir 'metropole' sahibiz.
3. aşağılamak için söylemiyorum ama gelen insanların eline üç beş kuruş geçen herkes
banka kredisi manka kredisi ilk iş araba alıyor.
tamammen bitmez ama biraz olsun azaltılabilir.
avrupa ve asya'yı birleştirmek.
jetgiller 'in jetlerinden alsın bize kadir topbaş amcamız; trafik sorunu falan kalmaz.
(bkz: tebrikler çocuğunuz aynştayn) zaten şu an da öyle değilmidir? hemen hemen herkes zaten keyfine düşkün olduğu için kendi arabasıyla çıkıyorlar trafiğe.
(bkz: Öivi öivi).
aslında çözemeyecek formüldür.

zaten benzin fiyatları o kadar ucuz ki bir hafta da iki depoyu sadece protesto için devlete kazandırabiliriz.

(bkz: atasözünü götünden anlamak)
Eğer uygulanırsa Öivi öivi çözülecek formül.
istanbul'dan 15 milyon insanı memleketlerine gönderin bitsin.
(bkz: her yerde metro her yere metro) *
insanları göçe zorlamak. net. hepsini hemde.

not:yazıyı okumadım.
not:hidrojen bombası da kullanılabilir.