1. 1.
  az önce duyduğum bu haber beni yıkmıştır * . f1 yetkilileri istanbul park'taki formula 1 yarışlarına yeterli ilgi gösterilemediğinden dolayı istanbul park'ı takvimden çıkarabilir * * * . halbusaki ne kadar şişirmişlerdi istanbul park'ı.

  ee artık formula 1 yarışları yapılmayacağı gibi göründüğüne göre oraya da "otopark" veyahut düğün salonu yaparlar. milyonlar boşa gitmesin hani...
  2 ... undefined fucking object
 2. 2.
  ülkemizdeki formula 1 severleri şaşırtan gelişmedir. imkansız olmamakla beraber gerçekleşme ihtimali düşüktür.

  sebepleri ise şunlardan ibarettir;

  - pist şu anda bernie ecclestone'a aittir, yani f1'in patronuna...

  - en az 2012 yılına kadar yapılmış kapı gibi kontratasu * * var. o zamana kadar ne olacak, ne bitecek belli değil.

  - takvimde birçok eski ve zevksiz pist varken *, saat yönünün tersine dönülen ender pistlerden biri olan, inişleri ve çıkışları çok, geçişe imkan veren bir pistin takvimden çıkarılması yayın gelirleri açısından patronların isteyeceği bir şey değildir.

  Şu var: ilgi gerçekten az. 2005 yılında ilk yarışta 3 gün boyunca 195.000 biletli seyirci izlerken, rakam geçen sene 100.000 civarına kadar düştü. bunun sebepleri ise;
  - bilet fiyatlarının pahalı olması. *

  - yeterli tanıtım ve reklamın yapılmaması.

  - ülkemizden çıkan başarılı pilot sayısının azlığı dolayısıyla motor sporlarına olan ilginin az olmasına sebep oluyor.
  3 -1 ... can simidiyle yuzen balik
 3. 3.
  sürat felakettir öğretisinin halkımız nezdinde kabul gördüğünün açık işaretidir.
  3 ... neset
 4. 4.
  türkiyenin yine bir organizasyon gazıyla havalanıp zamanın ilerlemesi, olayın gazının geçmesiyle başta yetkililer olmak üzere halkın da ilgisinin azalmasıyla gelinen durum. hep böyle oluyo türkiyede. bir gazla organizasyon için dünyanın masrafları yapılır, organizasyonu türkiyeye getirmek için bin takla atılır ve sonunda başarı sağlanır. medyanın, olayın ilk olması sebebiyle devletin de desteği ve reklamıyla olay müthiş bir ivmeyle başlar ama sonra ivme yavaş yavaş düşer. daha önceden etkinliğin olacağı tarihten iki hafta önce başlayan haberler, reklamlar zamanla etkinlikten bir hafta öncesine daha da zaman geçtikten sonra olaydan hemen bir önceki günde haberlerin son sırasında yer verilir etkinliğe. ve sonra da ilgisizlikten yakınılır, yapılan masraflar, emekler boşa gider.
  ... davlumbaz
 5. 5.
  Flavio Briatore'nin ilgisizlikten dolayı istanbul ayağının kaldırılmasını söylemi$.

  http://www.radikal.com.tr...6.2009&CategoryID=103
  ... darkness nights
 6. 6.
  http://www.hurriyet.com.t...ula1/11935575.asp?gid=229
  ... alan shearer
 7. 7.
  aslında bir bakıma iyidir bernie denen ak saçlı yerden bitme yeni kontrat için yıllık 13,5 milyon dolar olan fiyatı 26 milyon dolara çekmeye çalışmıştır ve babayı almıştır. bu nedenle pist üzerindeki hakkı sona erecektir. tek temennim o pistin iyi bir şekilde işletilmesi ve hız yapmayı seven vatandaşlara açılması. bernie varken pistin günlük kirası 80 bin euro civarındaydı bundan dolayı track day lerin sayısı senede belki 1 di.
  1 ... brian o conner
 8. 8.
  artık sesli halde dillendirilen problem. olacağı buydu büyük ihtimalle 2012 de final olacaktır. sebepleri ise bernie nin parayı beğenmemesi, bilet ücretlerinin pahalı olması,tanıtım eksikliği. biz bir organizasyonu almak için kırk takla atarız iş rutin hale geldimi sıkılırız. geçmiş olsun.
  ... dragonhead