bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. .
    sanki, istanbul'u tek kişi yönetiyormuş gibi düşünenlerin düştüğü yanlış durumdur. zaten, türkiye'deki yanlış uygulamalardan biri de bütün bir işi tek kişi yapıyormuş gibi gösterme ya da kişinin tek başına kahraman olduğunu hissettirmeye çalıştığı egoist tutumudur. istanbul'u yönetmek için illede istanbul'u tanıyor olmaya gerek yoktur. belediyecilik yapmak bir ekip işidir. bu işin danışmanları ya da konunun uzmanları başkanın etrafında bir kurmay ekibi oluşturur. şu anki mevcut yönetim, başkanın egoist tutumları nedeniyle istanbul'u kötü yönetmektedir. yönetim asla şeffaf değildir ve belediye ihaleleri kapalı kapılar ardında yapılmaktadır. hizmet yapıyorum diye kendi yandaşlarına para aktarma çabası istanbulu'un her yerinde gözler önündedir. aynı iş tekrar tekrar yapılmakta ve tekrar tekrar yapan kişilere para kazandırmaktadır. zaten, bu göreve gelen kişi hizmet yapmak zorundadır. fakat türkiye'de hizmet yapmak en büyük primdir ki bu o kişinin asli görevi olmasına rağmen. türkiye'nin içinde bulunduğu durum bu nedenle içler acısıdır. yapılan hizmetin kalitesi kadar o işin nasıl yapıldığının da kamuoyu tarafından bilinmesi şeffaf yöneticiliğin gerekleridir. şimdi, iktidar partisi başkanı tutturmuş "kemal kılıçdaroğlu istanbul'u bilmeden nasıl yönetir?" diye. sanki başbakan türkiye'yi avucunun içi gibi biliyormuş edalarında, gereksiz bir propaganda yapıyor. belden aşağı vurmak buna denir heralde.
    3 -2 ... fullmetaljacket
kapat