bugün

ya kardeşim tamam zor durumdasınız Allah yardım etsin. ama başkaban size çadırkentler kurdu. niye oralarda kalmayıpta istanbul a kadar geliyorsunuz. yolları ailecek kapatmışsınız dileniyorsunuz. oysa çadırkentlerde kalsanız dilenmeye ihtiyacınız kalmayacak. sizin yaptığınız iyiliği suistimal etmekten başka bir şey değil.

iyilikten maraz doğdu.
en az bizim kadar onların da memleketi oldugundan dogaldır.
bunlar daha iyi günlerimizdir. asıl kıyamet bu itler oraya buraya saldırıp yağma tecavüz gibi haltlar yemeye başladıklarında kopacaktır.
gaziantepte kendilerine kurulan çadır kentlerden kaçıp kaçıp şehir merkezlerine, yetmeyip istanbul'a kadar uzanan millettir suriye halkı.

geçtiğimiz hafta antepteydim, antebin merkezi suriyeli kaynıyor ama öyle böyle değil. sordum ordaki antepli kişilerle muhabbet esnasında;
"bu suriyeliler savaştan kaçıp türkiye'ye sığınmadılar mı? e bakıyorum hepsi şehir merkezinde lüks arabalarla gezip lüks restoranlarda lüks evlerde yaşıyorlar nasıl oluyor bu iş?" diye...
ve şöyle cevap verdi;
"bu şehir merkezlerinde lüks yaşayanların hepsi zengin suriyeliler, fakirlerin hepsi zaten konteynır kentten dışarı çıkamıyor. zenginlikte çalışarak kazanılan değil, şavaşta ölen, evi barkı yıkılan yerli halkın evlerini, paralarını, altınlarını yağmalayan suriyeli insanlar." dedi.

şuan resmi(!) rakamlara göre 300.000 suriyeli gaziantep il sınırları içerisinde yaşamaktadır ki zaten şehirde her 10 kişiden 1 i suriyelidir. bunun bir çoğu da istanbul, ankara gibi büyük şehirlere göç etmektedir.
2014 yılının sonuna doğru da 1.5 milyon suriyeli'nin türkiye'de olacağı öngörüsü var.

yakında çocuğunuzun sıra arkadaşı, alt komşunuz ya da iş arkadaşlarınızdan birkaçı suriyeli olabilir, şaşırmayın...
hümanistliğin ne kadar zararlı bir şey olduğunu gösterecektir yakında. bunları ülkeye alan/alınmasını destekleyenler de en çok şikayet edeceklerin başında gelecektir. körfez savaşından da kaçıp gelenler vardı doğuya, çok güzel sonuçlar vermişti(!) fakat bu sefer olay daha vahim. daha yayılmacılar ve metropolleri istila ettiler, hindistan'a dönüşecek bir ülke haline geleceğiz.
bir gözlem;
son günlerde tüm üst geçitlerin üzerinde sağlı sollu çekirdek aile(en az 5 aile) formunda konuşlanıp dilenenleri mevcut.
hepsinin önünde bir örnek, aynı fontla a4 kağıda bilgisayar çıktısı; "suriye'den geldik açız"...

şahsımın 2 gün evvelki son üst geçit kullanımında; mağdurların yüzlerine dikkatli bakınca çoğunun bizim bölgenin müdavimi, esenyurt/yakuplu çingene mahallesi kökenli esmer vatandaşlardan olduğunu farkettim. sözde kolpadan arapça yardım istiyorlar.
türkiyenin özellikle güneydoğu anadolu bölgesini işgal etmişken daha yeni fark edilenlerdir.
antep, urfa, hatay bunlardan geçilmiyor. istanbul buralara nazaran yine çok iyi.
ayrıca bu işin prim yaptığını gören bir çok türk dilenci de suriyeliyim diye ajitasyona katılıyor. bir tanesini daha geçen gün fark ettik, bülbül gibi türkçe konuşuyor maşallah.
sokakta dolaşırken an geçmiyor ki yeni biriyle karşılaşılmasın. karton üzerine yazılan bir yazı ve dilenen çocuklar, babaları, anneleri. bugün üsküdar'da sokakta çocuğunu emziren türü bile vardı. sonu gelmeyecek gibi.
gaziantep'i ya da hatay'ı basmaları kadar değildir eminim. Buralara gelin de bir görün rezaleti..
Türkiyeden ayrılıp marmara bağımsız türk cumhuriyetini kurup kendimizi kazakistana fesh edelim.
Bizi zor duruma düşüren durumdur.
aşağıdaki videoda da gösterdiği gibi belirli bir zaman sonra değil çoktan gasp etmeye ve ekmek yedikleri yere pisletmeye başlamışlardır. tecavüz etmeler ve yol kesmeler de başlayacaktır.

http://www.youtube.com/watch?v=lL1unmwlWI0

bunları buraya kim getirdiyse ona kusun. oyunuzu buna göre verin. sağa sola rezidans yapıp şehri şirin gösterip, aynı rezidansın köprü ayağına da bunların dilenci olanından bir kaç tane dikip görüntü kirliliği yaratmak da aynı kişilerin işidir. siz düşünün bakalım gerçekler nasıldır? ve çıkar amacı nasıldır?
Batmak üzere olan ekonomimiz daha çabuk batacaktır. Benim aklıma gelen suriyeli kızlar çok güzel( benim gördüklerim) bu sebeple bunlar istendi. Ama hesaba katmadıkları çocuklar ve kocaları da geldi. Erkekler savaşsın kızlar ülkemiz erkeklerinin olsun diye düşünmüş olabilirler.
sadece istanbul ankara değil izmiri de basmıslardır cok ilginctir ki..ellerinde kağıtta türkce bi yazıyla dileniyolar sürekli..saat kulesinde zaten cingeneler yüzünden oturamıyoduk bide bunlar cıktı
Son zamanlarda sayılarında olağanüstü bir artış olmuştur... Genellikle, ellerinde bir karton parçası ve kartonun üzerinde yazan ( Suriye'den geldik, açız lütfen yardım edin ) yazısı ile bir köşeye çöküp ailecek dilenirler.

işin ilginç kısmı, istanbul'da Suriye Arapçası, Kuzey Mezopotamya Arapçası, Kurmanci Dili, Ermenice, Aramice & Kuzeybatı Kafkas Dillerini bilen bir adamı nasıl bulup, nasıl o yazıyı türkçe olarak yazdırmıştır. insanın kafasına 12'lik beton çivisi gibi saplanan bir sorudur evet, bizim dilencilerinde bir oyunu olma olasılığı ise yüksektir.
Bugün vatanını satan yarın kim bilir neyini satar. Hadi kadınlar, yaşlılar, çocuklar kaçarda 15 yaşından büyük erkekler nasıl kaçar? Boşverin o hayırsızlara yardım edilmez.
istanbul'un ahengini bozmuşlardır.

Zonguldak'a gelseler sikerler bunları.
istanbul'da orta üst gelirliler bile zor geçinirken bu puştlar neyine güvenerek bu şehire geliyorlar anlamak zor. olay savaştan kaçmak değil tabi. fakir edebiyatı yapmayın piçler.
Metrobüste yere oturup dilenmeye başlayanları da türemiştir.
(bkz: suriyeliler kardeşimizdir)
izmir'de de aynı durum vardır.
kadınlar gözü dönmüş suriyelilerce taciz ediliyor. kimse bilmiyor.

o tipsiz de 'benim türbanlı bacımın üstüne işediler' diye bağırınıp dursun.

ya sen küçücük kızlara tecavüz edilirken nerdeydin? diye sormazlar mı adam!
her yerdeler artık, sadece istanbulda da değiller. etrafta vatandaşımdan çok suriyeli var bazı semtlerde. 76 milyon nüfusa en azından 1-2 milyon daha eklemeyi gerektiriyorlar. zira nufüs sayımı adrese dayalı yapılmakta. daha da artarsa özerklik istemeye de kalkar bunlar.
sözkonusu akp yi iktidara taşıyıp yıllardır maddi kaynak akıtan istanbul olduğundan oh olsundur.
yarın birgün savaş bitse bile gitmeyecekler. tarihten hiç ders çıkartmayan milletiz. kimse gücenmesin ama zamanında savaşta ıraktan göçen kürtler gerimi gitti. sonuç ortada acıyıp ülkene alırsın yardım edersin oda kalkıp senin huzurunu kaçırır ülkeni bölmeye kalkar 30000 bin insanını öldürür çıkıp bunları özgürlükm adına yaptımder. bizim vekilimizde 2 oy almak için bunlara vatandaşlık verir. buraya yazıyorum aynı kürtler gibi bunlarda ekmek veren ele ihanet edecek. bir 30000 bin insanımızı daha kaybedecez. ülkeyi yönetenler ne olacak sanki askerlik yan gelip yatma yeri değil babamın oğlumu sanki der hayatlarına devam ederler. hadi geçmiş olsun.
akp yi sevmemize rağmen bu işte yanlış yaptı gibi geliyo bana.