bugün

haftasonu her nereye gitti isek karşılaştığımız hadise... resmen sağım, solum, önüm, arkam araptı o derece yani.
ben muhteşem yüzyılı suçluyorum.
Bugün benim de şahit olduğum hadise.

istiklal caddesi, demirören avm, şişli, osmanbey vs arap dolu amk. Bırak elin avrupalısı bunları türk sanıp yüzünü ekşitiyor ona yanıyorum. Bağırarak konuşanı mı dersin, bir masaya elli kişi oturanı mı dersin her tip mevcut.

Eksik olsun arabın parası.
turist olarak kastedilen suriyeliler değilse devletin yararına olan turistlerdir.
sadece istanbul değil batı da pek çok il yoğun derecede arap istilasında. özellikle kuveyt-bae-bahreyn den zengin araplar gelip mülk alıyor. Bu işte bir iş var ama ne bilemiyorum. Ya kendi ülkelerinde de yaşanacak çatışmalardan anında kaçmayı hedefliyorlar veya suriye den gelen arap nüfusuyla birleşik burada yeni bir ülke kurmayı. *
sahi arap özüne dönmek isteyen "devlet" adamları vardı.
Fakir alman ve ingilizlerden iyidir. Kendilerini bir bok sanıyor amk ezikleri türkiye'ye gelince. Bu araplar en azından paralı, memlekete döviz geliyor.
Paranın milliyeti olmaz.adamlar ististaki olarak diğer milletlerden daha fazla bırakıyorlar.
gelen arap turistler dönerken yanlarında en azından birkaç suriyeliyi ülkelerine götürmelidir dedirtir. arap kardeşlerine yardımcı olsunlar.
acayip durumdur. Çalıştığım iş itibariyle başka arap meslektaşlarımla bu ara çok fazla irtibat halindeyim. Bunların çalışanları böyleyse turistleri allahın belası olurlar. Ulan kaptan saat gündüz 11de uyuyup 15te kahve saati diye uyanır mı bir ton iş varken. Mesaisi varken gemisinin başında durmayan şirket temsilcisi mi olur.
Bizlerde mekkeyi işgal ediyoruz her sene.