1. 1.
    istanbul’un geldiği son nokta heralde. ulan fesli kadir’i günahım kadar sevmem ama keşke yunan kazansaydı derken haklıydı sanırım emmi. ben daha da artırıyorum, keşke 1453 hiç olmasaydı da yunan’da kalsaydı. Bir şehrin içine bu kadar sıçılabilirdi heralde.

Hepiniz en az bir kere karşılaşmışsınızdır. Son zamanlarda cadde ve sokaklarda Çuvallı arabasıyla atık toplayan aliço’lar türedi. Eskiden azlardı ve kıyıda köşede takılırkardı, pek bir zararları yoktu. şimdi ise resmen istanbul trafiğinin bir parçası haline geldiler. istisnasız Her caddede karşılaşıyorum. önde çuvallı araba, arkasından araç kuyruğu. ambulansın bile çuvallı arabanın arkasına takıldığına şahit oldum. Her yerdeler amına koyim, bildiğin her yerde lan.

Ya arkadaş ben anlamıyorum. Anasını siktimin şehrinde binaları yıkıp caddeleri genişletmek yerine tam tersini yapıyor, o amına kodumun boşluklarını da binayla dolduruyorsun. O binaya taşınan adam da arabasını caddeye park ediyor. tüm caddeler sağlı sollu 7/24 full. üstüne bu siktimin aliço’larını salıyorsun sokaklara. bunlar da ana caddenin amını dizine indiriyor. yakında çevreyoluna çıkıp emniyet şeridini işgal etmezlerse cümle alem ters yatırıp düz siksin.

Derdin geri dönüşümse çöp konteynırlarını gruplandır cam, plastik, kağıt ve bok püsür olacak şekilde. üzerine simgeler koy, farklı renklerle vurgula, vatandaşı da bilinçlendir hatta ufak tefek ödemelerle teşvik et. Hem daha medeni bir ortam olsun, hem de memleket kalkınsın.

Daha ne kadar sikeceksiniz amına kodumun şehrini çok merak ediyorum, hafriyat kamyonlarınızın da, beton mikserlerinizin de, çuvallı arabalarınızın da ta amk.
    1 -1 ... nesgayfe