1. 1.
  kaza ile ankara otogarından otobüsüne bindiğim seyahat firması. bindiğim araç güzeldi allah için. travego mu diyolar ne diyolar işte ondan. ama o güzelim otobüsün içine çalışan olarak ancak o kadar çok öküz doldurulabilirdi. bu konuda takdir etmek lazım. işte 6 saaatlik yolculuktan birkaç anı;

  hostes olarak güzel, bakımlı bir abla vardı. ama güzel olması mal olmasına engel değilmiş bir insanın bunu anladım ben. "güvenliğiniz için cep telefonlarınızı kapatınız" anonsundan 5 dakika geçmeden çalan telefonuyla abartısız 10 dakika telefon görüşmesi yaptı. hem de şoförün yanında. telefon sürekli çaldı durdu sonra. bi de eski telefonlardandı sanırım, kulağı tırmalıyordu sesi. allahtan şarjı bitti de kurtulduk bi süre sonra.

  aradan zaman geçti biraz. sıkılan hostes ablamız şoförle sıkı bir muhabbete girdi. hani konuşulmasının dikkatini dağıttını sandığımız şoförlerden biriyle. şoför abimizin de muhabbeti iyiymiş allahı var. havadan sudan baya konuştular. ben de 3 sıra arkada bunları dinlerken uyumuşum.

  gözümü bir açtım "ohaaaa" dedim kendi kendime. hayır sayın yazarlar yanlış anlamayın. aralarında bişey olmadı şoförle hostesin. zaten hostes de sızmış uyumuş kendi koltuğuna. ben şoföre oha dedim. 110 u geçmemesi gereken otobanda abartısız 140'la gidiyordu. yerler ıslak bi de. nasıl da basıyor gavurun aletine göreceksiniz. sol şeritteki mercedeslerden, bmw'lerden yol istiyor varın siz düşünün gerisini.

  he bi de herkes istediği yere oturuyordu otobüste. yani yer değiştirmek serbestti. en kısa mesafeli şehirlerarası yolda bile yasak olmasına rağmen (kaza sigortası için) insanlar boyuna başka yerine oturuyordu caaanım travegomun. hostese baktım, hiç iplemiyordu bile.

  neyse acısıyla tatlısıyla bir yolculuğu geride bırakıp sağ salim geldik evimize çok şükür. şimdi tek bir sefer için tüm firmaya bok atmak yanlış olur ama arada sırada bir denetçi koysalar bu kadar mallığı bir arada görmezdik. ben bi daha binmem buna, binen binsin.
  7 ... arjen robben
 2. 2.
  telefonu 444 59 59 olan tekirdağ kökenli firma.
  3 ... imhotep
 3. 3.
  Özellikle çorlu-istanbul ve tekirdağ-istanbul arası taşıma yapan firma. çorluda hizmet veren çorlu-istanbul firmaları arasında en iyi hizmete sahiptir. otobüslerini yenileme yoluna gitmişlerdir şu sıralar. çorlu-istanbul arası giderseniz lüks bir setraya bile denk gelmeniz olası. bu şirketler arasında en köklü ve en eski olma özelliğine de sahiptirler. personeliyle çok nadiren sorunlar da yaşansa, öteki şirketlerden daha iyi personellere sahiptirler.
  2 ... zlatan1937
 4. 4.
  çorlu-istanbul arası aşmış bir otobüs firması. şehir içi servisleri çok kalitelidir ama hostesleri de bir o kadar maldır. istanbul travel seyahat acentası'nın sahip olduğu otobüs firmasıdır.

  resmi siteleri için:

  http://www.istanbulseyahat.com/
  ... eagle is free
 5. 5.
  hareket saatinden 20 dk sonra yola çıkmayı adet edinmiş firma.
  1 -1 ... cnnturk
 6. 6.
  seçme öküzleri muavin olarak işe alan firma.
  ... la mer
 7. 7.
  uydu yayını olan otobuslerinde ısrarla "ibo show" seyrettiren garip şirket.
  ... cnnturk
 8. 8.
  tekirdağ - istanbul arasında bir kaç kez seyahat ettiğim otobüs firması. çok matrak şoförleri ve muavinleri barındırır bünyesinde. eskiden dayımın tekirdağ'daki benzinliğinden benzin alırdı bu firmanın otobüsleri. ayrıca hep beraber kafaları çekerlerdi. sonra on the road.
  ... protohippi
 9. 9.
  çorlu - istanbul istikameti gibi kısa mesafelerde trakyalı şoförleri kullanan firma. 1.5 saatlik bir otobüs yolculuğunda bile travego marka otobüsleri çekinmeden koyan firmadır ayrıca. eğer çorlu'nun yerlisiyseniz tanıdık bir şoföre ya da muavine rastlama imkanınız oldukça yüksektir ki bu da yolcuların araba personeliyle "enseye tokat arkaya parmak" muhabbetleri durumuna gelmesine sebep olabilir.

  ayrıca internetten bilet alındığında %10 indirim uygulayan firmadır.
  1 ... eagle is free
 10. 10.
  şarköy turizm gibi bir firma tarafından tekirdağ sizde 10 liraysa bizde 3 lira diye baltalanmış firma, ama ne güzel bir ülkede yaşıyoruz ki bu söylem sahibi insanlar hemen topuklarından vurulup baltalama eylemi kurşunlama eylemine dönüştürülmüştür. zamanında bir tekirdağ lı kız seviodum her hafta istanbul'dan kalk oraya git. vay be ne enerji. anılandım bak şimdi.
  1 ... ironny