1. 1.
    istanbul Sözleşmesi ni ilk imzalayan Türkiye, Kasım 2011 de de parlamentosunda onayladı. Sözleşmenin yürürlüğe girmesi için gerekli 10 imza, ülkelerin değerlendirme süreçleri nedeniyle üç yılda tamamlandı.

Son olarak Andora nın parlamentosundan geçen sözleşme, daha önce Arnavutluk, Avusturya, Bosna-Hersek, Danimarka, italya, Karadağ, Portekiz, Sırbistan da onaylandı. Fransa ve isveç te ise bazı rezervler nedeniyle sözleşme 1 Kasım da yürürlüğe girecek.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/26922122.asp

http://www.istanbulcahvio...nbul-sozlesmesi-hakkinda/
    2 ... snakedr
  2. 2.
    Aile yapısının temeline dinamit koyan, toplumda kadına hakkettiği değeri vereceğini iddia edip sözleşme yürürlüğe girdikten sonra kadınlara yönelik şiddet taciz ve cinayet olaylarında aşırı derecede artış olduğu tespit edilen kaos planlayıcı ve uygulayıcılarının yeni silahıdır. Felakettir efendim.
    9 -5 ... ulusoy25
  3. 3.
    aile düşmanı bir sözleşme.
    istanbul sözleşmesi
    13 -5 ... leyte
  4. 4.
    ailelerin yıkılmasına sebep olan liboş sözleşme. hak veriyorum ayağına dötveren bir sözleşme gibi çok afedersiniz.

(şahsi yorumumdur)
    4 -3 ... masklavi
  5. 5.
    istanbul sözleşmesi hayat kurtarır. Sizin yuvaları yıkıyor dediğiniz bu sözleşme zaten kadının susması, şiddet görmesiyle yürüyen yuvaları(!) içeriyordu. Kadın sesini çıkardığında bir destek bulduğu için onu yuva yıkmakla suçlayamazsınız. 15 yaşındaki bir kız çocuğu birkaç kere bunu suistimal etti diye şiddet gören, belki de cinayet kurbanı olacak kadınları göz ardı edemezsiniz.

112 acil servisi de şaka yollu meşgul edenler,dalga geçenler, suistimal edenler var. Ona niye karşı değilsiniz?

Edit: hay sizin nafakanıza. Benim derdim nafaka falan değil. Benim derdim öldürülen, şiddete uğrayan kadın çığlıkları.

Edit 2: ben size kurtulan kadın hayatları diyorum siz bana 'ama mahkemeye yeni kocasıyla geldi. Ama karısı araba aldı nafakayla' diyorsunuz. Hayatın karşılığı bu mu? En baştan şu erkek egemen düşünce yapısını değiştirseydiniz bu yasaların hiçbiri olmayacaktı.
    9 -11 ... ben buraya icimi dokucem
  6. 6.
    Kadın parazitine çok haklar tanıyan sözleşme polise gidip olmasa bile bana tecavüz etti dese suçsuz yere hapis yatıyorsunuz. Aklı olan bu dönemlerde kadın parazitinden uzak durur.
    8 -7 ... vexillarius of theodopolis
  7. 7.
    Zararından çok faydası vardır.

Bakmayın suistimal eden birkaç kişiye. Genel anlamda faydalıdır istanbul sözleşmesi.

Bizdeki sıkıntılar sistemde. işleyişte. Mesela tecavüz etti denileni hemen tutukluyoruz ama defalarca öldüresiye döveni göz altına bile almıyoruz... bunun gibi.
    7 -6 ... oberst
  8. 8.
    Müslüman erkeklerin belini büküyor

https://www.youtube.com/w...b_title&v=OJe1X3KY_TU
    1 ... tenete
  9. 8.
    Herkesin tü kaka demesi üzerine üşenmeyip 75 maddesini de tek tek okuduğum sözleşmedir.

Metinde extrem, "aile yapısının dibine dinamit koymuşlar" diyecek kadar ağır maddeler yok.

Uygulamada sorun var diye bu derece eleştiriliyorsa, bana hangi sözleşmenin hangi kanunun sorunsuz işlediğini göstersinler.

Kısacası her norm gibi doğru uygulandığında işe yarayacak sözleşmedir.
    8 -2 ... freudgillerden sigmund
  10. 9.
    Parazitleri yasal olarak erkekten üstün hale getiren antlaşma.
    4 -3 ... vexillarius of theodopolis