bugün

Üyelerinin özel hayatlarına karışan, kontrol etmeye çalışan uzak durulması gereken bir kilise. Kiliseden ziyade tarikatımsı bir mantıkları var. Bir yıl önce vaftizimi orada oldum. Başlarda yüzünüze samimiyetle gülen insanlar kiliseye geldikten sonra birden size karşı değişmeye başlıyorlar. Samimiyetten ziyade birçoklarının amacının sizi oraya çekmek olduğu kanısına vardım. Heyet toplantılarında zaten aralarında isa yokmuş gibi, Tanrı'nın ışığını yansıtmıyormuş gibi birbirlerine girerler. Bazı genç arkadaşların yüzünüze sevimli sevimli gülmelerine pek aldanmayın o yüzden. Ben yakın zamanda terk ettim, size de tavsiye etmiyorum.
Teolojik anlamda ele alırsak ciddi bir disiplinsizlik ve kilise geleneğine karşı düşmanlık gütmekteler. Yeri gelir Peder'in verdiği vaazdaki kelimelere kadar müdahale etme yetkisi görürler. Vaftiz öğrencilerinin 7 sinden 5i, başta güler yüzlü olanların sonradan sertleştiği, azarladığı ve hayatlarına müdahale ettiği gerekçesiyle kiliseyi terk etmiştir.

Ortodokstayım ve çok mutluyum. Size de tavsiyem nereye giderseniz gidin Luteryen de dahil Protestan kiliselerden uzak durun.

Esenlikler.
güncel Önemli Başlıklar