bugün

istiklal caddesi'nde klarnet çalan 10 sokak müzisyeninden 15'inin loop ederek kafa siktiği şarkı.
Nakaratından çok diğer kısımlarını sevdiğim şarkı sözleri o kadar anlamlı ki.
"Ne acı, ne acı insan kendine ne kadar yenik."
hiç görmedi böyle yazar.
Ben de Istanbul'u hiç görmedim zaten, e o da beni görmedi.
Trafikten kurtulamadı.
lodosu bırak tsunami çıksa titanic'te olsak bitmişiz batmışız. ne kadar da sövsek durum aynı. bildiğin yenilmişiz. tutunabileceğimiz tek dal acı. anasını sikeyim yok böyle acı böyle dert. bıraksak boğulacağız tutunsak öleceğiz. böyle bir şarkı istanbul istanbul olalı. adamı alır öldürür, diriltir, sonra öldürmemek için elinden geleni yapar. kör bırakır, sakat bırakır, hasret bırakır, özlem bırakır.
Paleotik çağdan günümüze istanbul'un tarihini, coğrafyasını, sanatını, kültürel mirasını anlatmayı kısaca istanbul'a dair ne varsa anlatmayı amaç edinmiş, istanbul şehir bloğudur.
bkz:http://www.istanbulistanbulolali.com/
Ah istanbul istanbul olalı, hiç görmedi böyle keder. geberiyorum aşkımdan, kalmadı bende gururdan eser..
Tanım: sevdiğim erkeğin bana gün boyu ara ara o tatlı fas aksaniyla söylediği şarkı.
Aylar sonra beni ağlatan şarkı. neler gelmiyor ki aklıma. Güneşin doğuşunu izlemiştik ya deniz kenarında sen evden battaniye, çay getirmistin. Kayısı çayı ben severim ya hani. bu adam hep yanımda olsun demiştim o gece hiç gitmesin. Sonra ben gittim. Ne acı ne acı insan kendine ne kadar yenik. Sonra aklıma kötü şeyler geliyor yaşadığımız berbat şeyler. Yalnız olsaydık kimse olmasa yanimizda kimse müdahale etmese bize yine gider miydim. Bilmiyorum ki. Yanlış anlama seni sevmiyorum artık ama arada sırada geliyorsun işte aklıma. bu da bi son olsun nokta olsun burda bitsin. Bir daha gelmesin aklıma.
sabahın 05:00 ında istanbula girildiğinde köprüden geçerken arabanın içinde yüksek ses te çalan şarkıdır zamanında, efkarlatmıştır o zaman. şarkı boyunca 3 sigara içtirmişti. hey gidi istanbul söyle istanbul neden istanbul. dönmem istanbul. kandım istanbul. yandım istanbul.

eski bir hikaye.
böyle direniş görmedi.
--spoiler--

Bi lodos lazım şimdi bana, bi kürek, bi kayık
Zulada birkaç şişe yakut yer gök kırmızı
Söverim gelmişine geçmişine ayıp sayıp
Düşer üstüme akşamdan kalma sabah yıldızı

--spoiler--
*
biraz rakı varsa ve hüsnü klarnetinden dinliyorsanız belanızı sikmeye namzet eserdir. toparlanamazsınız, özler, üzülürsünüz.
"...yapacak hiç bir şey yok
gitmek istedi gitti..."

sözleri ile can yakan şarkı... çok fazla.
kibariye yorumu acayip vurucu olan eser.
bir tuhaf ediyor insanı.
kibariye, sesine, yüreğine sağlık.
--spoiler--
istanbul, istanbul olalı..
hiç görmedi böyle keder.
geberiyorum, aşkından...
kalmadı bende, gururdan eser.
--spoiler--
böyle güzel sözlere sahip şarkıyı kesinlikle kibariye yorumu ile dinlemeyiniz.şarkının gözünüzde anlamını yitirmesine sebebiyet yaratabilir...
'hiç görmedi böyle keder' diye devam eden sezen aksu şarkısı. 3 büyültülmüş istanbul takımlarının durumu için de ne kadar uygun değil mi?
http://www.youtube.com/watch?v=ERtLIRt_70U&feature=related
1453'ten beri denebilir. çok şey değişmiştir. mesela galata kulesinin yerini gökdelenler, karadan yürütülen gemilerin yerini deniz otobüsleri almış, en önemlisi de bu arada bir çağ kapanmış ikinci çağ ise hala yaşanmaktadır.
"Geberiyorum aşkından, Kalmadı bende gururdan eser" kısmını an itibarı ile yaşadığım sezen aksu şaheseri. *
ziynet sali'nin ke sagapo adıyla yunanca söylediği mükemmel şarkı.
(bkz: a istanbul)
dünya üzerinde herhangi bir dilde ifade edilen aşk acısı, ayrılık acısı şarkıları içerisinde kesinlikle en iyilerinden biridir. eğer aşk acısı, yediğiniz lokmayı boğazınızda düğümleyecek kadar derinleşmişse bu şarkı işte o düğümü anlatır.
gecenin bi yarısı sebepsiz yere can acıtabilecek sezen şaheseri. şarkıyı söyleyemezsiniz bile, nutkunuz tutulur. o kadar içli söyler abla, içli yazdığı gibi...
"yapacak hiçbir şey yok, gitmek istedi gitti
hem anlıyorum hem çok acı, tek taraflı bitti" sözleriyle çaresizliği anlatan ve her duyduğumda gözlerimin dolmasına sebebiyet veren şarkı. hem yeni tenler bitirmiyor ki insanın sevgisini ve özlemini... o zaman da mustafa ceceli'nin şarkısı geliyor akla * * ten oyalanır, can kanar. *
Yapacak hiçbir şey yok gitmek istedi gitti.
Hem anlıyorum hem çok acı tek taraflı bitti.

Yapacak hiçbir şey yok gönül bu sevdi.
Yeni bir ten yeni bir heyecan bilirim üstelik

bu dizelerde sezen ben eski sevgilimi senin için bırakıp gitmiştim,şimdi de sen beni bırakıp gittin diyodur.