1. 1.
    Yaşama sevincini söndüren durumdur. Arkadaş neden hepiniz mutsuzsunuz yahu? Toplu taşımada, sokakta herkesin suratı asık.
    5 ... forzagala
  2. 2.
    ekonomi adeta çöktüğü, yurt genelindeki hayat pahalılığı cepleri yaktığı için olabilir.
    5 -1 ... usualsuspects
  3. 3.
    başka illerde yaşayan alakasız kişilerden de duyulmasıyla birlikte yurt geneli olarak genişletebilecek, haklı tespit.
    3 ... kurgusal
  4. 4.
    Sahilde 2 bira çaksınlar Bi şeyleri kalmaz.
    1 -2 ... karton toplayan cocuk
  5. 5.
    bu tablonun yaraticilari ülkenin yöneticileridir.
    2 ... portatif
  6. 6.
    Ulan seveni çok seviyor, sevmeyenine de 1 saniyesi 1000 yıl işkence. Vallahi çözemedim. Kop gel izmire işte.
    1 -1 ... wizzy
  7. 7.
    istanbul insanları yılın bu zamanlarında gülmezler. kuraklık döneminin sonunda savananın iç kesimlerine doğru...

istanbul insanı ne yahu.
    2 -1 ... cold man
  8. 8.
    Dört yıl istanbul'da yaşadım. Gezdim dolaştım girmediğim sokak kalmadı belki. Ama gördüğüm insanların %90'ı gergindi. Kimseye yaklaşılmıyordu. Herkes koşuşturuyordu. Kız arkadaşımla bu konuda konuşurken şey demiştim. 'burada neden herkesin acelesi var ?' ilk başta öyle garip geliyordu ki. Daha önce otobüsün peşinde koşan birini görmemiştim. Amaan 10 dakikaya yine geliyor deyip bekliyorlardı,bekliyorduk. Ama istanbul'da 30 saniyede bir gelen metrobüste bile kıyasıya mücadele var. Yürüyen merdivenlerde herkes yürüyordu. Hatta hızlı adımlarla yürüyordu. Metroya binerken kapının önünde 10 saniye bekleyemiyorlardı. Kapı açılır açılmaz içeri odun gibi dalıyorlardı. Metrobüste kibrit kutusu gibi sıkışık gidip yine de kapı kapandığı için mutlu oluyorlardı. Otobüs 4 dakika geç kalsa sanki istanbul trafiğini hiç duymamış gibi neden geç kaldığını şoföre hesap soruyorlardı. Başta çok garip gelmişti.

Sonra gel zaman git zaman bazı davranışlar bende de görülmeye başladı. Ama kendimi tutmaya çalışıyordum. Metrobüse binmek için omuz mücadelesine girmemeye çalışıyordum en azından.

Sonra istanbul maceram bitti. Köye gittim. insanların yüzünde bir gülümseme vardı ve bu bana garip gelmeye başlamıştı. Oysa istanbul'a gittiğimde insanlardaki bu gerginlik garip geliyordu. Şuan insanların gülümsemesine ve rahatlığına yeni yeni alışıyorum. Dün mesela otobüs kalabalık diye iki otobüs sonrasına kadar bekledik. istanbul'da böyle bir şey yapmak imkansız gibi. istanbul'da sokakta sallana sallana yürümek bile yok. Yaya trafiğini bozmamak lazım istanbul'da.

Edit : her şeye rağmen oradaki arkadaşları ve okul zamanlarımı çok özledim :(
    3 -1 ... strabo
  9. 9.
    resmi nüfus oranından fazlası var. 15 milyonluk istanbul gayri resmi 25 milyon vardır aq. bu sikik kalabalık içerisinde hayat mücadelesi, bi yerlere ulaşabilme telaşesi, ıvırı zıvırı... kim nasıl gülsün.
    2 -1 ... ismim lazim degil
  10. 10.
    Trafik ve kalabaliktan o ifade.
    ... gurkan36033