1. 1.
  istanbulda gezerken daha kaybolmamamıza yaricak olan rehber.insan da kitapçık da olabilir *
  1 ... osmanthegral
 2. 2.
  murat belge'den samimi bir üsluba, yoğun anlatıma sahip, harika bir başucu kitabı... her istanbulluya lazım... ayrıca, gördüğüm en orijinal ve yaratıcı zeka ürünü kapağa sahip kitap... tarih vakfı yayınlarından 10. baskısı mevcuttur, seveni çoktur, şükür ki...
  1 ... cryptic
 3. 3.
  strolling through istanbul kitabından fazlaca esinlendiği de iddia edilir ki bilmem, bilemem, 'bilgi edinmeden' fikir edinemem...
  ... cryptic
 4. 4.
  o estetik ve tasarım şaheseri kapağı da buradan görülesi harika yapıt...
  http://www.ibrahimpasha.com/images/Belge.jpg
  ... abra kadavra
 5. 5.
  gerçekten yararlı bir kitaptır.
  ... durzupasa
 6. 6.
  paris'e giden her türk vatandaşı hayretle görür şehir rehberi bolluğunu. her türlüsü vardır, bazısı kitap gibidir, bazısı broşür vb.
  bizdeyse bu gezi rehberi kitap(çık)larının önemi geç anlaşılmıştır. sağolsun murat belge zamanında iyi bir işe imza atmıştır. hem görgüsü hem üslubuyla dolu ve kıymetli bir kitap yazmıştır. her ne kadar bazı bilgi yanlışları olsa da.

  istanbul'da yaşama sanatı kitabı vardır bir de ayasofya müzesi müdürü haluk dursun üstadımızın. o da çok hoş bir üslupla yazılmıştır. ve ben inanıyorum sadece bu iki kitap bile istanbul'u anlamak istemeye girizgah olabilir. anlamak zor olduğu için anlamak istemek dedim.
  2 ... atesli romantik tasrali genc
 7. 7.
  robert kolej'in iki hocası olan hillary sumner-boyd ve john freely'nin "strolling through istanbul" undan çalıntıdır.

  murat belge tipik bir türk entelidir. içinde büyüdüğü ülkenin en büyük şehri ile ilgili bir kitap yazmamış, yazamamıştır. onun yerine önce o şehirle ilgili olarak batılıların bir kitap yazmasını beklemiş, sonra o kitabı apartmıştır.

  türk kenteli hep böyledir zaten. kendi ülkesi hakkında laf edebilmek için önce batılıların ne dediğine bakar, sonra o lafı aynen kopya çekip sürekli tekrarlar.
  1 -1 ... arbutus unedo