bugün

zor ve karmaşık olan bu duyguyu istanbul da yaşayan birine karşı hissetmenizdir.
istanbul'da ya$ayan birinin, eğer a$ık olacaksa, %99 ihtimalle içine düşeceği olay... istanbul'da ya$ıyorsun yaa; okul, dersane, mahalle, i$ yeri gibi bir sürü yerden yararlanabilirsin bu konuda.

not : ifadedeki %1'lik bölümü internetten, televizyondan, gazeteden ve bilumum bu $ekil aparatla a$ık olma $eyi için ayırdım.

(bkz: kendini ifade edememi$ gibi hissetmek)
(bkz: saçmaladığını dü$ünmek)
gerçekten seven için kilometreleri aşmayı göze aldırandır.
istanbul'da yaşayan bir kişiye aşık olmaktır.

(bkz: mal gibi tanım yapmak) *
(#801232)
(bkz: dünyadan birine aşık olmak)
aşık olan kişi de istanbul'daysa ve aşkına da karşılık alıyorsa tadından yenmeyecek durumdur.

(bkz: ben bunu bu ara görüyorum)

(bkz: çok mesudum sözlük) *
aşık olan kişi farklı bir şehirdeyse, eziyet olan durumdur... parasını sktr et, git-gel 4 saat sadece il ulaşımı için geçer, istanbul trafiği de cabası...

o değil, her gidişte ayrı bir sorun yaratır istanbul insana, havasından mıdır, suyundan mıdır, boğazından mıdır bilinmez...

bittikten sonra ise, istanbul geçen cümlelerin iç burkmasına sebep olur...
boktan bir şeydir işte...
dünyanın herhangi bir şehrinden herhangi birine aşık olunmasından, pek bi farksız eylem...
aşk her yerde aşktır, aşık olan kişi "aaa bi de istanbuldayım, ne kadar acı bir durum,vah vah, yazık bana, daha bi kahrolayım " demez, diyemez, demeye fırsatı olmaz...kişinin gözleri artık birşey göremez duruma gelmiştir, dünya umurunda değildir, kendini bile farkedemeyen bir insandan, istanbulu yaşamasını, hissetmesini beklemek, abesle iştigal etmekten başka bişi değildir...
canım türkiyemin gözbebeği ve oldukça kalabalık olan bu güzel sehrimizden bir kişiyle tanışıp, o kadar kalabalık içinde bir tanenizi bulmanız ve artık birbirinizin gözbebeği olmanız durumudur.. neden istanbul sorusuna cevapsa;
istanbulun havasından mı suyundan mı bilinmez her yerde istanbul'luya hürmet edilmiştir. çok eskilerden beri bu böyledir. (bkz: ıstanbul'a getti bizim oğlan böyük şeeer de okuycak)
istanbul isminden etkilenme durumu zuhur etmiştir. istanbullu sevgili klas sevgilidir.
(bkz: ay şekerim istanbulda sevgilim var)