bugün

telefonum çalıyor. arayan numuneddin. nerdesin? hemen atla otobüse, ordan vapura, geç gel diyor üsküdara. urfa yollarının tozu daha pantolonun paçasından çıkmamışken, herif bir soluktur anlatıyor. sordum, hayırdır aga baskın mı yediniz urfa'da? verdiği tek cevap: istanbul'da hilal şehre inmiş...
derken üsküdardayım... sahilde çay çorba, sigara yasağından kaçışmalar derken, dört teker, triptonik vites, bej renkli jaguar j16 yanaşıyor.* arabanın içerisinde kimler yok ki;
kara hilal, engineer' ve numuneddin. insan şöyle bir 'vay be' diyor. ne güzel insanların yanına geldim. tekerine, kesesine sağlıktır engineerımız mütevazi kebablarımızı yediriyor, ayranımızı içiriyor, sigaramızı bile yakıveriyor. engineer olmak kolay olmasa gerek ki engineerımızın telefonu susmak bilmiyor. o sokak benim, bu sokak senin geziyoruz. neyse ki ümraniyede soluklanıyoruz. kara hilal hocam gelmişken; 'geç sadık sana tek ayak araba kullanmayı öğreteyim' diyor. * geçiyorum koltuğa. üç-beş turda arabayla geziyor, dersimizide alıyoruz. engineerımız numuneddinin 26 yıldır, benim 18 yıldır yapamadığımızı yapıyor ve bizi çamlıca tepesine çıkarıyor.
çaylarımızıda yudumlarken bir sohbet alıyor başını gidiyor... gerek kara hilal hocamızdan gerek engineer abimizden hayat-ı idame, insan ilişkileri, siyaset falan derken, feyizlerimizide alıyoruz ki çok sağolsunlar hiç eksik olmasınlar...
çaylar içilip sohbetler edildikten sonra hocamızında kesesine bereket tatlılarımızıda yiyoruz...
diyeceksiniz ki; 'lan adama bak sıçtığı boku * bile anlatacakmış nerdeyse'. ama yanılıyorsunuz. sen yaklaşık bir yıl boyunca yazılarını oku, gecelerce muhabbetine nail ol, 'vayy bee adama bak neler yazıyor neler söylüyor' de, bir de onunla yanyana gelip çayını çorbasını iç, yaşananları derinlemesine anlatmaya çalışma. aslında sorunda burda. o gün ki muhabbetin tadı, o gün ki hilallerin parlaklığı, o gün ki çayın, tatlının, zevki tadı anlatılmaz, anlatılamaz, anlatılamıyor...

hepsine bir bir teşekkür ederim. iyiki varsınız...
uludag sözlüğün ender yazarlarından biri olan kara hilal istanbul'dan bir geçti pir geçti. onun onuruna istanbul'da özel bir zirve tertipledik hem de gizlisinden.

zirveye katılım listesi:

- kara hilal
- engineer
- sadik 2 dost 1 hayat 1 ölüm
- florinali numuneddin
güncel Önemli Başlıklar