bugün

görsel

Apple yeni model telefonunu Türkiye’de görücüye çıkardı, satışlar adeta patladı. 30 bin 999 TL ile 57 bin 200 TL arasında değişen fiyatlardan telefon almak isteyenler geceden kuyruğa girdi.

https://finans.mynet.com/...icin-akin-ettiler/450237/
Hepsinin Twitter Hesaplarında AKP ülkeyi ekonomiyi mahvetti goygoyu yaptığına eminim.
millet aç aç.
Hastalıklı Akp zihniyetinin "kur korumalı mevduat hesabı" ayağına, vergilerimizle beslediği kitlenin oluşturduğu kuyruktur.

Kuyruktakilerin yandaş veya muhalif olması mühim değildir. Mühim olan, "aman paralarını dövize çevirmesinler" diye akp'nin vergilerimizle beslediği kişiler olmalarıdır.

Yanlış anlaşılma olmasın, suç bunların değil, hastalıklı akp zihniyetinindir.

Hastalıklı akp zihniyetinin ebleh yandaşları halk denince bunları anlıyor, bunları örnek gösterip, "bakın Ehonomi çoh eyi" diyorlarsa, akp halkın kim olduğunu unutmuş demektir ve hiç kuşkusuz zevalleri yakındır.
Kısmetse yurtdışından alacağım pasaport çıksın da.
--spoiler--
millet aç aç.
--spoiler--
diyerek, "çıkar telefonunu" diyerek aklı sıra daşşak geçen muhteviyata açıklama:
tr 84 milyon nüfusa sahiptir. ülkenin tuzu kurularının sayısı nüfusun %10' nudur.
yani çoluğuyla çocuğuyla en az 8 milyondur.
bunların her şeyi tüketmesi, geriye kalan 78 milyonun tok olduğu anlamına gelmez.
çaktın mı köfteyi muhterem?

not: anlamadın mı? sen de o ayqü nerdeee... bak tuzu kurulara bir örnek daha vereyim. belki o zaman sende jeton düşer: akp üye sayısı: 11.040.139 (12.05.2022 tarihi itibariyle) yazı ile 11 milyon 40 bin yüz otuzdokuz.
“Neden vergiler çok yüksek?” Diye sormak yerine “hani millet açtı?” Diye soranlar olduğu müddetçe bu ülkede bir şey değişmez.
Bunların bir kısmı apple ın reklam olsun diye sıraya gönderdiği kişilerdir ama ispatlayamam.

Sadece burda değil diğer ülkelerde de öyle. Aklı basında hicbir zengin bu sıraya girmez.
Arkadaşlar hepsi iphone-ı şerifi dokunmaya gidiyor.
o telefonu 50 taksitle alır, sonra halk otobüsünde seyahat eder.
devlet para verip kuyruğa sokmuştur bunları afjkafaflajfla. ülke çok zengin ya hani... bu bir ironidir vurmayın abiler...
Benim bakış açım daha farklı.

Kendim de 40 bin bandında bir telefon kullanıyorum ve bu parayı ödediğim hiç bir şeyin ayağına gitmem, kuyruk bekleyip kendimi küçültmem.

Bana kalırsa Apple beni 40 bin liralık bir telefon sattığında değil, ayakta ağaç ettiğinde yener. Ben buna müsade edecek bir adam değilim.
Gelir adaletsizliğini gösteren kuyruktur.

Bu kuyruğa bakıp hani millet açtı diyenlerin kafasına kürekle vurulsa azdir.
açlar o saatte çalışıyor zaten. doları olan, evi olan, bankada çok parası olan adam daha da zenginleşti. az bir kesim bunun tadını çıkarıyor işte...
bence gayet normal kuyruktur. madem kalabalıksa zincirlikuyu'daki apple'a gitseymişler. hem yeni telefon da çıkmış. millet de hiç aça benzemiyor. gayet de tok.
ülkenin nüfusu 84 milyon. bunun ( olmaz ya ) yüzde onu zengin olsa 8.4 milyon eder. çarşıda pazarda avm de iphone kuyruğunda gördükleriniz bu yüzde on. peki geriye kalan yüzde doksan? onlar aç, kira, elektrik, telefon faturaları altında eziliyor. şimdi bu yüzde 10 a bakıp: "ülke de avm ler dolu, refah ülkesi olduk. her şey yolunda" demek ne derece insafa sığar. ey yandaşlar yüzde doksanı görmemek göstermemek için yüzde onun ( ki mümkün değil, yüzde 3 anca ) yaşadığı hayatı gözümüze adeta sokarak gerçeği gizleyemezsiniz. güneş balçıkla sıvanmaz.
Fakirlerin takıldığı kuyruklardır.