bugün

4000 lira...
1300 lira asgari ücret alan karı koca + 2 çocuk kirada oturdukları halde hallerinden memnun olan tanıdıklarım olduğu için 2600 lira demek istediğim mevzudur. burada özellikle altı çizilmesi gereken "hallerinden memnun" olmalı.

neden memnun olduklarını bir kendileri birde allah biliyor. nasıl yaşadıklarını da bilmiyorum merakta etmiyorum. hallerinden memnun olmasalar sorardım. hesaba falan girmeyeceğim işte 700 tl kiraları var gerisi malum faturalar yiyecek temizlik çocukların okulu vs. aklım almıyor artık bazı şeyleri..
ben dışarda yaşıyorum nolacak aylık gelirim 950 tl.
Bu kadar yüksek fiyat söyleyenler her akşam bir yerlere gidip takılıyor olmalı.

O kadar fazlasına gerek yok, 2500 TL gelir ile rahatça yaşayabilirsiniz efenim.

iyi ve merkezi bir yerde oturup 1500 kira vermeyin, 800 kira verin, biraz iç mahallelerde bu fiyatlara gayet iyi evler var.

Fatura ıvır zıvır aylık en fazla, doğalgaz dahil 400 lira gelir, eder sana 1200 TL.

600 lira aylık yeme ve içme masraflarınız olsa eder 1800 TL.

Her ay 200 liralık üst baş ve kıyafet alsanız 2000 tl eder.

Gördüğünüz gibi keyfi ihtiyaçlar içinde ekstradan 500 liranız kalıyor, bunuda eğlence veya akıllıca bir birikim için kullanıp kendinize birkaç yıl içerisinde motor veya biraz daha biriktirip araç vs alabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi, çok aşırı lükse ve keyfinize düşkün değilseniz bu miktarla 1 ay rahat geçinir gidersiniz.
ev arkadaşlı kira artı faturalar=900 lira
30 paket makarna=45 lira
+ akbil=200 lira
--------------------------------------------------------------
=1145 lira

anladınız mı şimdi niye asgari ücret 1177 artı bilmem ne. 32 lira da üste kalıyor.
Evin varsa , evliysen , çocuğun da varsa 3 - 4 sene evvel ölmüşsün zaten haberin yok.
en kötü 2000 lira alınmalı.

ama asgari ücret malum 1300 oldu, artık 10 sen daha zam yapmazlar.
1300 lirayla tek kişi ölmeden iyi kötü yaşar. 500 tl ye esenyurt vs semtlerde evler mevcut. 800 tl nin 150 si faturaya gitse 650 tl kalır geriye. bozdur bozdur harca.
güncel Önemli Başlıklar