bugün

yaşayamamaktır ya da yaşadığını sanmaktır.
iğrenc bir seydir. 20 yil ankara'da yasadiktan sonra istanbul cidden igrenc geliyor. insanlarin ac gozlulugu; sehrin birbirine girmesi, yesil alan&bos alan olmamasi ve sevdiklerinden uzak olmak... istanbul'u gercekten hicbir baski altinda kalmadan sevebilen var mi merak ediyorum.
zordur, kalabalık ve gürültülü bir şehirde yaşamaktır. ancak her ne kadar şikayet etsen de ayrı kaldığında özlersin. işte böyle bir şehirdir istanbul. insanı kensine bağlar.
rüya gibidir.
dışardan büyüleyici gelir fakat gerçekte pek birşey yoktur.
istanbul geriye kalan 80 ilin türkiye'de sentezlenmiş halidir. istanbul'da yaşamak var ama istanbul'da kadıköy'de yaşamak var bir de istanbul'da esenyurt'ta yaşamak var. yani bu şehirde hem bursa'yı, izmir'i, hem ankara'yı, hem yozgat'ı, hem diyarbakır'ı bulabiliyorsunuz.
Ayda en az 10000 TL kazanmayı gerektiren durumdur. Ki bu ada en düşük standartta yaşamayı sağlar. Düzgün bir hayat için ayda en az 20000 TL gelir olması gerekir.

Bu rakamlar tek başına yaşayan bir kişi için. 3 ya da 4 kişilik bir aile konusuna girmiyorum bile.
Zordur.

10 gün zor dayandım bu ne kalabalık kimse kimsenin umrumda değil ama hep bi tedirginlik.

Size hayatta başarılar.
türkiye'nin en büyük ve en önemli şehrinde yaşamaktır.
Ateşten gömlektir.
10 ömrüm olsa birini bile orda geçirmek istemem, dayanamam, huni takarım yeminle.
Evet şahanedir, evet güzeldir, evet büyülüdur ama sana bana değil, parayla derdi olmayana!

Hoş zengin de olsam istemem, Patnos' a giderim, Cizre' ye giderim, Çemisgezek' e giderim ama istanbul' a yerleşmem.
Tabiatım uygun değil efenim!
Param olsa yapacağım şey.
uzaktayken o trafiğini bile özlemektir.
Kabalıklar arasında yaşamaktır.
Bursa'dan istanbul'a her geldiğim de hayretle bakıyorum bu şehre. Ve üç günden fazla da kalamadım burada.
Böyle saf biri olduğunuzu anlarlarsa, hemen domaltacaklar gibi bir havası var.
sokakta, avm'de falan bir kıza teklif edip tanışma şansın yüzde sıfır bence.
Burada yaşamak için gözlerin fildir fildir açık olması lazım.
Canım Bursam.
Var Bi hayalimiz.
Kaosun ortasında yaşamaktır. Az önce bir yerden gelirken emniyetin önünden geçiyordum. Evime giden yol bu çünkü neyse araçlar çıkıyordu. Bekledik, ayı oğlu ayının biri bu da polis az kalsın beni eziyordu. Şunu herhangi bir vatandaş yapsa ohooo. Aynana bak diyorum hiç takmıyor ne bir özür ne bir utanma. Polisi bile böyleyse vatandaş ne yapsa normal bence. Bunları teşkilata alanın ben. Neyse çok sinirliyim
Gerek olmayandır.
yapmadığım eylemdir.
Bugün Anadolu yakasına geçtik. Pazar günü trafiği bile berbat. Trafik sıkışıklığı insanı çok geren bir konu. Haddinden fazla kalabalık bu şehir. izmir misal istanbul'dan büyük yüzölçümü olarak ama aradaki nüfus farkına bakın. Umarım izmir'i de bu halde getirmezler. istanbul'un en fazla on milyon nüfusa sahip olması lazım, Turist sirkülasyonu da çok fazla çünkü.
Etrafında Salak salak insanlar varsa her yer kötüdür. Yaşadığın yerin güzel ya da kötü olması tamamen çevrene bağlı.
kiralık evlere bakarken kafayı sıyırmaktır. 8.500 tiel e 1+1 ev mi olur, âh ulan istanbul.
Evvela gülü seven dikenine katlanır... Artısı eksisinden çok olan, sanat dolu bir yaşamın tek cümlede açıklanmasıdır.
Başka bi şehre taşınmanın konusu açıldı geçenlerde bizim evde. Çok zor olacağını düşünüp vazgeçtik. Bu çukura alışmışız, başka bi yer gitsek aslında “ulan rahatlık varmış” diyeceğiz ama insanoğlu korkak olduğu için adım atamıyoruz.
aşırı kalabalığın ve her türden insan olmasının artısı ve eksisi ile bereber yaşamaktır.
bu ülkenin kalbi istanbuldur.
bir tercih meselesidir. iş imkanlarının bolluğundan da olabilir, gerçekten sevmekten dolayı da olabilir, mecburiyetten de olabilir ancak bence başka bir ilde de yaşamak isterdim açıkçası. izmir'de falan yaşamak fena olmazdı. bence istanbul'da yaşamak imkanlar bol olduğu için güzel ama imkanlar bol olmasa kesinlikle başka ilde yaşamak isterdim ailecek.
Hangi istanbul? Etiler, bebek, maslak mı; bağcılar, tarlabaşı, sultanbeyli mi?