1. ?.
  yurt dışında yaşamak isteyen istanbullu gencin bi kademe altından gelen nesildir.
  3 -1 ... uluzeynep
 2. 1.
  gerizekalıdır.
  senin neyine istanbul felan. geçen gene kızlarla bir partydeyim bir kaç anadolulu mekana geldi. allah'ın ayıları. dans felan ettiler bir de. bir istanbul beyefendisi asla kapkaç hırsızlık yapmaz ve nüfusu temizdir. ama bunlar öyle mi? bütün anadolulular geldikleri yere yani orta asyaya geri dönsün.

  hello barbie, let's go party hah hah hah ha
  3 -7 ... yasamak gecti basimdan
 3. 2.
  istanbulu televizyondaki dizilerden, filmlerden gördüğü kadarı ile tanıyan gençtir. lakin, istanbul'un bir de kötü yönleri, yerleri vardır. pırıl pırıl hayatlar yaşayan insanların girip çıktığı yerlere çıkma hayali ile çeker istanbul kendine. ama, bu maceranın sonu bir gecekondu mahallesinde tek gözlü, sobalı bir evde üşüye üşüye yaşamak; iş olaraksa çöpten kağıt toplamak şeklinde bitebilir. özenti falan da değildir bu genç; sadece daha iyi bir hayat istemektedir. suçsuzdur aslında, ama bir yandan da suçludur.
  1 ... goodnessofemptiness
 4. 3.
  haylini istanbulda sürünme olarak gerçekleştirebilir ancak. istanbulda yaşamak çok parayla mümkündür çünkü.
  2 ... black widow
 5. 4.
  televizyonun ve internetin yayılmasıyla daha da artan istek. istanbul'u dizi ve filmlerden gördüğü kadarıyla bilen, herkesi geziyor eğleniyor sanan, köyünden veya kasabasından bir an önce kurtulmak isteyen gençlerin söylemidir. istanbul'da hamallık yapmaya bile razı olanları vardır, yeter ki yaşadığı yere istanbul desin. ama bilmez ki istanbul öyle kimleri kimleri yutmuştur.
  ... mahmutkentin kucuk modelleri
 6. 5.
  hiç gerek yok kardeşim gelme istanbul'a. eğer eğlenceyi çok seviyorsan kocaeli'de sakarya'da tekirdağ'da vs yakın illerde yaşa haftasonu gel istanbul'a. yoksa çekilecek şehir değil. kıroluk, cehalet had safhada. nezih semtler bile günden güne bozulmaktadır.

  Sen iyisimi güzel güzel yaşa olduğun topraklarda. trafik yok, kirlilik, kalabalık, pahalılık yok. bak keyfine kaşınma canım kardeşim.
  ... ayranlisoda
 7. 6.
  istanbulda yasama hayali kurmaları cok normal, var mı istanbul gibisi.
  1 ... bir nickim bile yok
 8. 7.
  ya sürekli havasından, suyundan, insanlarından yakınacak ya da ortama uyup alem yapacaktır. Kendi kişiliğine güveniyor dengeyi bulacağına ve uyum sağlayacağını düşünüyorsa gelsindir. Herhangi bir ilçeden gelenler için de geçerlidir.
  1 ... meditasyon
 9. 8.
  --spoiler--
  bok mu var lan.
  ben kacacak bi köy arıyorum.
  --spoiler--
  2 ... kim lan aynadaki
 10. 9.
  bence hiç hayalini kurmasın hayalindeki gibi bir yer değil istanbul.
  ... eski ramazanlar