bugün

önceden yatırım için alırdı insanlar ve kiralardı millete. şimdi yeni alınan karara göre sadece taksicilik işini yapmak isteyenlere, başka işi olmayan insanlara satılacak plakalar. ticaretin önüne geçilmek isteniyor.

taksicilerin bazıları memnunken, bazıları ise mümkün değil plaka almamız nasıl verelim 2 milyon tl diyor.

şahsi görüşüm 2 milyon liram olsa bunu plakaya vermem için çok afedersiniz beni bir delinin skmesi lazım. tam olarak karını bilmiyorum bu yatırımın ama yapacağım en son yatırım şekli bu olurdu heralde.
Istanbul'un balon haline getirilmesinin sonucudur.
henüz tam olarak gerçekleşmemiş olan durumdur ama 2 milyona yaklaşmıştır. bu paraya ticari taksi almak yerine üzerine bir kaç yüz bin liracık ekleyerek iki tane halk otobüsü almak daha mantıklı olacaktır.
Kar mar yok tamamen piyasayi elinde tutanlar fiyati bu hale getirdi. taksi duragi islettim yaklasik 2 sene o zamanlar 600 bin di sanki asir gecti 3 e katlandi fiyatlar. plaka senin olsa sabah aksam tek calissan saglam sana kalacak temiz para 200 tl ay da 6000 30 sene sonra plaka parasini cikarir kar etmeye baslarsin 30 iyimser oldu aslinda ya neyse amk.
Mantıklı bir yatırım olan plakadır. Ayda 6 bin lira kirasını alırsınız ve değeri her yıl oldukça artmaktadır. Değer kaybetmez değer kazanır.
belediyenin rant sahipleri yüzünden yeni plaka verememesi sonucu oluşan durumdur.
Akıllı birinin o kadar parayı taksi plakasina gömeceğini sanmiyorum. Eskişehirde apart daire fiyatı 90 bin. 2 milyon liraya 22 adet apart alınır. Aylık 400 liradan kiraya verirsin 8000 küsür cepte. Akarı yok kokarı yok, kazası yok belası yok. Oh mis.
taksicilerin inanılmaz paraları döndürdüğünün acı gerçeği.

ayrıca taksiye 2 milyon tl para veren bu toramanlar şimdi ibb taksilere el atıyor diye isyan ediyorlar.

neymiş esnaf kan ağlıyormuş...
birincisi esnaf kan ağlıyorsa bunun hesabını recep tayyip erdoğan'dan soracak ibb başkanından değil.
ikincisi siz yolcuları kazıklarken, kısa mesafe almayız, trafiğe girmeyiz derken düşünecektiniz bunları...
--spoiler--

Liram olsa bunu plakaya vermem için çok afedersiniz beni bir delinin skmesi lazım. tam olarak karını bilmiyorum bu yatırımın ama yapacağım en son yatırım şekli bu olurdu heralde.

--spoiler--

Büyük lokma ye büyük konuşma.