1. 1.
    geçinmesi zordur.
    5 ... garavel ustaa
  2. 2.
    Aylık kiran 1500 civarı, doğalgaz elektrik su ortalama 800 liran gider, daha bir şey yememişsin, hadi 800 de mutfak masrafın gitsin etti sana toplam da 3100 lira, sağa sola ummadığın yerlere de paran gider internet telefon, aidat derken ucu ucuna geçinirsin..
    1 ... sen kendine bak
  3. 3.
    Taşrada bir eve vereceğin kira seni zorlamaz ama bunu bir istanbul, ankara, izmir gibi yerlerde olduğunu düşünürsek ayvayı yersiniz. Hadi bir nevi istanbul harici büyük iller iyidir bu konularda ama istanbul adama ya sabır çektirir. Mutfak olayına girmiyorum bilene.
    6 -2 ... kale3112
  4. 4.
    Maaşın aynı olacak ama giderlerin 2 hatta 3 katına çıkacak. Mantıklı bi hareket değil.
    3 ... tursusu kurulmus kiz
  5. 5.
    Allah yazdıysa bozsun. Zaten bunu istesem 13 senedir Eskişehir de yaşamam. Üniversiteye geldim daha da dönmedim.
    Mütevazi bir seksilikte hayat yaşıyoruz yetiyor. Tşk.
    -1 ... scrofa
  6. 6.
    Karı koca iki kişi memur iseniz problem olmayacaktır. Fakat para biriktirme kısmında tıkanmak mümkündür.
    2 ... rain sound
  7. 7.
    Çok zordur. istanbul'a dışarıdan gelip de yaşamak da zordur.
    Ev kirası 1500 yazılmış ama o paraya ya şehir dışında ( ya da şehir içinde oldukça eski ) evde oturursunuz.
    Bir markete girip çıkmak 200 tl.
    Zordur arkadaş.
    Benim elimden gelse bir saniye bile kalmam.
    Hesabınızı iyi yapın derim.
    1 -1 ... eskide kaldi o guzel gunler
  8. 8.
    sosyo- ekonomik olarak daha düşük bir semtte yaşarsanız elinize geçen parayla hayatınızı idame ettirirsiniz. ancak iyi semtlerde yaşamak için ek gelir gerekir.
    ... dunyadan uzak
  9. 9.
    Memur acındırmasınıda hiç anlamam. Asgari ücretle çalışan milyonlarca insan varken.
    1 -5 ... sonsuza dek
  10. 10.
    kira hariç anadoludan çok bir farkı yok. yine gıda bimden, giyim lcw den. istanbulda 6 sene yaşadım şimdi malatyadayım. istanbulda daha fazla para harcanmasının sebebi şu. aktivite çok, gezecek yer çok. haliyle para harcanıyor. bence istanbul için asıl problem ulaşım. sabah akşam saatler geçiyor. eğer çalışılan yere yakın oturma fırsatı varsa yaşanabilir.
    1 ... umudu azalan adam