1. 1.
  iyi şeyler de oluyor..

  virüs insanları evlerine kilitledi ama istanbulda camları açtığımızda fark edilir derecede havanın temiz olduğunu hissedebiliyorsunuz.
  normalde kontroller şeffaf bir şekilde yapılsa, şehir içlerinde trafiğe sebep olan tekstil firmaları gibi yerler şehir dışlarına taşınsa şehir içinde trafik, dolayısıyla hava kirliliği daha çok azalırdı. Fabrikaların filtre kontrolleri yapılsa bunların önüne geçilirdi.
  bu konuya önem verilmiyor ama bu konu şuandaki virüsten daha önemli. sağlıklı vücut virüslere karşı daha güçlü olacaktır.

  https://www.sozcu.com.tr/...-yuzde-30-azaldi-5699388/

  https://www.milliyet.com....gi-viruse-yariyor-6169722

  istanbul da hava kirliliğinin yüzde 30 azalması
  1 -1 ... aklimakomikbisigeldi
 2. 2.
  bu sosyal izolasyon ya da karantina olayları bittikten sonra en iyi ihtimalle 1 ay içinde eski haline döneceği için pek bir anlam ifade etmeyen azalma. çevre kurallarına uymayan, bacalarına filtre takmayan ya da filtrelerin değiştirilmesi gerektiği halde ısrarla değiştirmeyen fabrikalara, trafikten men edilmesi elzem olmasına rağmen hala yollarda görebileceğiniz egzoz emisyon şartlarını yerine getiremeyen araçlara işlem yapmayıp izin verilmeye devam edildiği sürece burnumuz pislikten çıkmayacaktır. bu devlet mekanizmasının yaptırımları bir tek kredi borcunu ödeyemeyen öğrenciye, gss prim borcu olan vatandaşa, yurt dışından telefon getirmek isteyenlere falan var galiba.
  2 ... kaptan jack sparrow