bugün

tanım : şehr-i istanbul'da cumartesi ve pazar günleri gerçekleştirilebilecek aktivitelerdir.

uzun süredir istanbul'da yaşıyorsanız seçenekleri tüketmişsiniz demektir. çoğu zaman eve tıkılıp kalmak daha çekici gelir. ancak ev bizi bozar derseniz ilgi alanlarınıza göre, maç seyredebilir, belgrad ormanlarında mangal yapabilir, hava sıcaksa kapalı-açık yüzme havuzlarında yüzebiliriniz.
evde oturup anket yapmak.

evde internet bağlantısı yoksa internet kafe çözüm olabilir.
tek alternatifinin çalışmak olduğu durum. cumartesi/pazar gece, sabah, öğlen, akşam, kuşluk, günbatımı, gündoğumu paso çalışırsın istanbul da ve zaten o sebeple köylere ya da akdeniz e, ege ye bir yerlere gitme, kaçma, yerleşme hayalleri kurarsın. kendi adıma ben kurmuyorum böyle hayaller, çünkü ben zaten burada olamayan insanların hayali olduğunu düşündüğüm yerde yaşıyorum. * *
'kesinlikle kapalı alışveriş merkezlerine gitmemek' yapılabilir mesela.
balık tutmak. iki ayaklı balılarda bu aktiveteye dahildir.*
Bu konuda, yazar akdoğan özkan'ın, "istanbul'da ölmeden önce yapmanız gereken 101 şey" adlı kitabından yararlanılabilir.
kesinlikle evde oturmak. hafta içi çalışıp hatim indiren paşalar haftasonu ipini koparmış boğalar gibi o bar senin bu
bar benim dolaşmaya çıkarlar çünkü. tabi ki özel arabaları ile. zaten bombok olan trafik bu bilinçsiz insanlar yüzünden
iyice boka sarar, keşmekeş haline döner. gece 12'de bile trafiğe girmeniz mümkündür belli yerlerde. asosyal olmaya
razı bir şekilde yapılacak en iyi iş dışarı çıkmamak veya belli saatlerde çıkmak.
(bkz: istanbul da yaşamak)
kalabalıktan 2 gün kaçıp kafa dinlemek mis.
beyoğlu'na gidip herhangi bir mekanda daha önce canlı dinlemediğiniz bir grubu dinleyebilirsiniz.
istanbulda hafta sonu yapılabilecek en iyi şey evde kalıp uyumaktır. etrafınızda koşmaya alışmış nereye yetişeceğini bilmeyen bir alay insandan bi nebze kaçmış olursunuz.
istanbul dan kaçmak.
ankarayı düşünmek.
gecenin bir yarısı sokakta midye yerken sabahına ani bir kararla valiz hazırlayıp seyahate çıkmak. arabada sizden hariç takribi 50 kilogramlık ikinci bir faydalı yükle birlikte, tabii ki...