bugün

istanbul büyükşehir belediyesi nin olası bir deprem felaketi için biz istanbullular için planladığı hazırlıklardır.

öncelikle şeyhli de 6600 tane üç katlı mezar inşa edilmiş. bina filan değil yerden üç katlı. toplam 19.800 kişilik. bunun yanı sıra, 50.000 ceset torbası, 6 adet seyyar morg ve 10 adet seyyar gasilhane alınmış.

büyükşehir belediyesi sizi korumaktan aciz durumdayız bari rahat rahat ölün, meraklanmayın yatacağınız yerleri şimdiden hazırladık demekte.

allahım sen aklımıza ve fikrimize mukayet ol.
söylemesi de yazması da çok acıdırki alınan bütün önlemler yağmaların oluşturacağı kaosu önlemek adına yapılıyor.

tek korkuları budur. ölüm nasıl olsa allahın emri derler, maldan mülkten korkarlar...
hangi hazırlıktan bahsediyorsunuz. sözde kentsel dönüşüm projeleri var ve bu projelerin asıl amacı cep doldurmak cüzdan kabartmaktır. tek yapılan hazırlık bolcana ceset torbası alınmaktır.
(bkz: deprem konteynerleri)... sadece burada bakınız... yerlerinde yeller esiyor... bulamazsınız...
acil durum yolları ki şu aralar beleş otopark olarak kullanılmakta.
(bkz: yeni binalar) * *
büyükşehir belediyesi tarafından lise öğrencilerine ve gönüllü vatandaşlara temel ilk yardım eğitimi verilmektedir.
merkezi ve yerel otoritenin yanısıra tek tek bireylerin de yapması gereken hazırlıklardır. misal abi kardeş istanbul yağma haritası çıkarmış bu yağma alanlarına ulaşım için alternatif güzergahları belirlemiş yağma sonrası ganimetin taşınması için araç ve depo seçenekleri üzerinde günler boyu tartışmış olarak diyebilirim ki her şeyi devletten beklememek lazım.
(bkz: marmaray)*
(bkz: üst kattaki komşuya taşınmak)**
Sabah programlarında cıkan deprem profesörlerini * görünce Televizyonun sesini açmak.
istanbulluların takip etmesi gereken hazırlıklardır.
yoktur.
çok merak içerisindeyim en basitinden 7.4 lük bir depremde daha e-5 karayolunu bakırköy incirli caddesine bağlayan o köprü yıkılırsa ne olacak?
inşallah sağlamlaştırma çalışmaları yapılıyordur.
birçok hazırlık yapılmaktadır. mesela yıllarca depolanan deprem ihtiyaçları hibe edilmekte, zenginlere bağış yapılmakta, ayrıca çadırlar kötü saklama koşulları altında çürümeye terkedilmekte. saymakla bitmez.
taşşak yaymak. en iyi ve düzenli yapılanı o.
deprem olmayınca afet derneğinin kapatılması an meselesi.
daha çok kaçak yapı yapılmasına izin vermek,malzeme çalmaktan dolayı bir binanın yıkılmasına neden olan ve bunun sonunda sabıkası olan müteahhitlere ihale vermek.
(bkz: lale dikmek)
tüm kaldırımlar yenisi ile değiştirildi.
Toplum olarak günübirlik düşündüğümüzden tedbiri unutuyoruz.
Bol bol kireç ve ölü torbası sitoklamak. Ulan evinde dolabı duvara sabitlemeden aciz insanın zaten yaşamasına gerekyok. Nefes israfı. Herşeyi devletten beklemeyin. Önce siz hazır olun devlet eksiği tamamlasin. Kaciniz afet için gidip eğitim aldı. Kaciniz ilk yardım kursu aldı. Ama afet durumunda herkes yardım bekler. işte ozaman gelirsin babalara yapacak birşey yok...
güncel Önemli Başlıklar