1. 1.
  1 - bol dur-kalklı trafikten dolayı aracın normalden 4-5 lt fazla yakması. mesela benim araç 2.0 211 bg benzinli. hızı sabitleyip aheste aheste giderken 5.5 ~ 6 lt yakıyor lakin gel gör ki ortalama 13 lt/100 km.

  2 - yine amk dur-kalkları, iki de bir trafiğin darboğaza girmesi, yavaşlayıp hızlanması neticesinde gereğinden fazla fren kullanımı. bunun sonucunda da belki de 40-50.000 km götürecek disk/balataların 15-20.000'de bitmesi.

  3 - yoğun orospu çocuğu nüfusu neticesinde aracınıza verilen zararların çok ve sık olması. arabayı alalı 7 ay oldu. aldığımda sadece 1 adet ufak kapı göçüğü vardı gamze şeklinde. şimdi bu sayı aracın muhtelif yerlerinde 5'e çıktı. ek olarak tamponun sol ve sağ kısımlarında sürtmeler eklendi. üstüne önden de vurmuş biri plakanın yazısı aşınmış.

  4 - ibb sponsorluğunda bozuk yolların aracın alt takımlarının anasını sirim sirim sikmesi, yetmeyip öylece bıraktıkları çukurları fark etmeyip düşmeniz, jantınızın yamulması, lastiğinizin yarılması. üstüne amına kodumun müteahhitlerinin şantiyeye kablo çekmek için yolu kazması, yavaş geçseniz bile zarar vermesi.

  5 - yine ibb sponsorluğunda hayvan oğlu hayvan gibi kasis yapılması, aracınız spor ise geçerken akla karayı seçmeniz.

  6 - artık e5'in kenarında bile dilencilerin olması, fark etmeyip ezseniz yüklenecek vicdan azabı, uğraşılacak bir sürü sikimsonik bürokrasi.

  7 - ışıklarda cama yapışan, para vermediğinizde araca zarar veren tipler.

  8 - öğlen 12:00'de bile park yeri bulamamak, hadi park ettin diyelim üstüne para ödemek.

  9 - istanbul'da kaza oranı yüksek olduğundan trafik sigortası ve kasko'nun daha kol çıkması.

  10 - araç manuelse durk-kalklardan dolayı bacağın felç geçirmesi.
  2 -1 ... nesgayfe
 2. 2.
  trafik hiç şüphesiz. üsküdar'dan maltepe'ye 1 saatte gidilir mi aq yerinde..
  ... kivilive
 3. 3.
  Debriyajla çok haşır neşir olma neticesinde şanzıman ve baskı balatanın kısa surede aruzalanması. Duşuk km'li olsa bile yoğun trafik yüzünden 200.000 km yapmış gibi olan araçları kullanmak. Bol miktarda ezik,vuruk. Böyle devam eder gider.
  ... abaninaltindakisopa
 4. 4.
  1.4 ya da 1.6 turbo benzinli, az yakan kuvvetli motorlu araçlar alıp, altını basmayıp ince yanak lastik kullanmayıp, kusurlu kazaya da karışmadığınız sürece çoğu bertaraf edilebilen olumsuzluklardır.

  park yeri eksikliği ve yoğun trafik dışındakiler hallolur, ama bu ikisi yeterince tat kaçırıyor.
  ... raduyev