bugün

Amına kodumun çomarları çöpleri sağa sola atıyorlar sadece istanbul değil tüm ülke maske eldiven doldu.

Sokağa çıkınca söve söve yürüyorum.
mevzunun dönüp dolaşıp gene imamoğluna bağlanmasına sebep olmuştur. doğduğum büyüdüğüm şehir istanbul. 40 seneye yaklaştım içerisinde yaşarken. çöp konteynırına 1,5 - 2 metre mesafede iken yere çöp atan binlerce on binlerce insan gördüm. gene konteynırın kapağını açmaya erinip konteynırın dibine çöp bırakan binlerce insan gördüm. hala da her sabah işe gelirken çöpü atarım hala görüyorum. geri dönüşüm kutularının ( akp döneminde yaygınlaştı hakkını teslim edelim her yerde var ve hala bu gelenek devam ettiriliyor ) üzerinde eşşşşek kadar "sadece plastik" hemen 10 cm yanındakinde ise "sadece cam" yazdığı halde plastik kutusunu cam ile cam kutusunu plastik ile dolduranları da..

seksenlerin sonlarında da böyleydi doksanlarda da böyleydi iki binlere geldik durum hala aynı. belediye başkanı erdoğan iken de böyleydi topbaş iken de böyleydi imamoğlu iken de böyle yarın bir gün akp-mhp-chp-iyi parti hangisinden çıkarsa çıksın gene böyle olacak. samatyalıyım yenikapı miting alanı yürüyerek 4-5 dakika mesafede en fazla. her akp mitinginden sonra sokakları gezip "yerlerden" bayraklarımızı topluyoruz o alan yapıldı yapılalı. işi siyasete çekmek saçmalık yani işin özeti. insan kaliten yerlerde ise başa kim gelirse gelsin değişen bir şey olmaz.