bugün

900 hatlardan vurulan parayla kurulan üniversitedir
kampusleriyle olayi kaybeden universite. vermissin parayi adam gibi okul kurmu$sun yokmuydu daha guzel bir yerde arazi, dag, tepe dedirten ta$,metal,moloz yigini.
türkiye cumhuriyeti aleyhine her türlü faaliyeti yapabilecek potansiyeli bulunan üniversite..

şehitler haftasında ''türkiye'nin kürt meselesi'' başlıklı bir konferansa ev sahipliği yapmış ve bölücülerin isteklerini türk milletine ilan etmişlerdir..
tam adı "istanbul bilgi üniversitesi" olan eğitim kurumu.
http://www.bilgi.edu.tr/
3. kampüsünü Silahtarağa'daki eski elektrik santralini yeniden düzenleyerek santralistanbul adı altında 2006-2007 öğretim yılında açacak olan üniversitedir.
asaf savas akat deniz gokce taner berksoy gibi değerli hocaların ders verdiği üniversitedir.
kütüphanesi çok sağlam olan üniversite.

kampüsleri dolapdere ve kuştepe'de bulunmaktdır. kimliğiniz yoksa dış kapıdaki görevli "içeride danışamaya kimliğinizi bırakın" der ama nedense kimse bırakmaz.
dolapdere* kampüsünün mimarisi titanici andıran üniversite.
(bkz: dısı senı yakar ıcı benı)
(bkz: sözlükteki bilgi üniversiteliler)
imkanları bakımından tartışılamayacak kadar mükemmel hilton gibi yurdu olan paraya para demeyen insanların okuduğu bunun yanında bursluların asla ezilmediği hatta el üstünde tutulduğu ve otoparkınsa silahların çekildiği yegane üniversite
(bkz: non scholae sed vitae discimus)
çağdaşlığın giyimden ya da paradan geçmediğini, insan kim olursa olsun insandır eğitim görmelidir okumalıdır ve saygı görmelidir anlayışının savunulduğu, hizmetlilerin küçük çocuklarının okulun bilgisayarlarında oyunlar oynadığı, kimsenin kimseyi aşağılamadığı ve karışmadığı okul gibi okul.
diğer özel okullardan daha farklı bir özel okul.
Bilgisayar Bilimleri bölümü ile Türkiye adına Linux işletim sistemini sevdiren, IBM ve Novel ile işbirliği yapabilmiş, ilk kez Özgür Yazılım Günleri düzenlemiş -4 senedir düzenlemekte olan- bir üniversite. Yaptığı farklı ve yenilikçi atılımları ile okumakta gurur duyduğum -gerçekten- özel üniversite.

http://open.bilgi.edu.tr/freedays/
bulunduğu mekanlar ve öğrenci profili çelişki gösteren, kampüsleri dolapdere ve kuştepe'de bulunan, tikkyleriyle ünlü üniversitedir.
ilk başta başımıza geleceklerin farkında olmadan haber verilen, daha sonra ise siyasi saçmalıklarıyla boğaziçi'ni aratmayan üniversitedir. çoğu öğrencisini görünce, bir müddet sonra konuşmamasını istemeye başlarsınız, genelde saçmalarlar. çoğu yere göre daha çabuk beyin yıkanır. bu yıkamanın en önemli faktörü ise tabiî ki ' güzel bir yaşam, parlak bir gelecek, yok gez eğlenler çalış para kazanlar hede hödö, ve en önemlisi kalite farkı olduğuna inandırılması' dır. kalite farkı tabiî ki vardır da biraz ters olarak.
insanların bilmeden ya da yanlış bilerek üzerine fazlaca geldiği üniversite. önyargıya kurban eden ve genelleme yapan insanları fazla takmamak lazım.
özellikle kız öğrencileri, genelde moda dergilerinin kapaklarından fırlamış gibidirler.*
--spoiler--
Gözümüz aydın: Bilgi açıktan ABD ye satıldı

Soros un gizli parmağıyla yönetildiği bilinen Bilgi Üniversitesi nin yüzde 50 si ABD li eğitim tekeli Laureate Education a satıldı. Gerçekleştirdiği sosyal programlarla "kafa" karıştıran Bilgi Üniversitesi bu hamlesiyle üzerindeki sol şaibeleri de gidermiş oldu. Bilgi Üniversitesi nin yüzde 50 sinin ABD li eğitim şirketine satılmasının ardından üniversitenin sekiz kişilik mütevelli heyetinin dördü Laureate Education a devredildi. Ancak yasal olarak mütevelli heyetinde yabancı bulunamayacağı için, Lauerate Education adına Heyette, Arı Grubu Başkanı Kemal Köprülü, Prof. Üstün Ergüder ve yine Türkiye den iki kişi daha bulunacak.
--spoiler--

http://www.halkinsesigazetesi.net
gay-lezbiyen öğrenci kulübünün kurulmasıyla türkiye'de bir ilke imza atan üniversite.
http://www.haber3.com/haber.php?haber_id=219125
ülkemizin ilk lezbiyen ve gay kulübünü bünyesinde barındıran güzide bir üniversitemiz...
sınavlarda şaka gibi cevaplar alınmış okulumdur..

* Dinlemekten ve konuşmaktan diller beynimize girer; konuşarak ve yazarak bu diller çıkar.
* Dilin girmediği, konuşma veya kelime duymadığı için dil çıktısı kelime üretmesi yapamaz.
* insanlar alışveriş yapar konuşur anlaşır hayvanlar ise alışveriş yapamazlar ya alır ya alanı işler yada alınırlar. Fakat maymunlardan ötürü de kesin konuşmak istemem belki onlarda alışveriş yapıyo olabilirler kendi aralarında yahut insanlarla.
* Dilsel becerileri insanlar tarafından tanıtılarak geliştirilmişlerdir.
* insanlar beslenmelerini ihtiyaç yüzünden yapar hayvanlar ise iç güdüleri ile yapar.
* insanoğlu sorgulayabilirken hayvanlarda bu durum sadece içgüdülerini tatmin etmek içindir. *
birtakım ünlü ve sosyetik insanın üniversite okudum demek amacıyla gittikleri, yüklü paralar karşılığında diploma veren üniversite.
güncel Önemli Başlıklar