bugün

döşenen raylar ve yapılan yollar ve köprüler düğünden gelen takılar ve eniştenin şahinin satınca gelen parayla olmadı. istanbula bukadar yapılan yatırımın bir karşılığı olacak ve bu borçlar ödenecek. Bu devlet hiç yatırım yapılmadan IMF de borç batağına bamış bir durumdan bu güne geldi. Bu borçlarda ödenir.

Felaket tellallığı yapmana gerek yok.

Tek haklı olduğun nokta istanbulun gerçekten farklı sebeblerden yaşanmaz hale geldiği ama hergün 10l0erkişi göç alıyor olması bunun en büyük kanıtı.

gelmeyin kardeşim gelmeyin artık istenbula. kendi yaşantınızı bok ediyorsunu bizide madur etmeyin.
hayatinda basardigi tum seyleri bankadan kredi cekerek yapanlar icin bunda garip bir sey yok tabii ki. borc yigidin kamcisidir, oder ya ne olacak kafasindalar.

ama unuttuklari bir sey var, o borclari yapan, har vurup harman savuran adamlar 3-5 yil sonra orada olmayacak, ancak o borclar orada olacak. dolayisiyla o borc o pic kurularinin borcu degil, senin borcun. ve sen zaten sosyal devlet geregi alman gereken hizmetler icin pesinen odedigin vergiler disinda, bir de bu borclari ustleneceksin . bu sana mantikli geliyorsa engel olacak degiliz. ama bana gelmiyor.
ne tutarsız milletiz hem yapmayız hemde yapana laf ederi. Tahminim ibb ait olan tüm sosyal tesileri kullanıyorsundur.(beltur- yemek ve gezmek , Sporaş - evinin yakınlarında mutlka vardır ve sen yada ailen gidiyordur. halk ekmek- şuanda türkiyede onlar kadar çeşitli ve kaliteli ekmek üreten yok, ispark - bazen saçmalasalarda gene otopark konusunda iyiler ve mutlaka kullanmışsındır, ulaşım a.ş, ve niceleri) Fiyatı makul diye. Bunları kullanırken borç bataı olmuyor. Ama ağaç A.ş. yaptığı peyzajmı battı. Kaldıki kardeşim onu yapmasalar bu sefere başkaları çıkıp ya istanbul beton yığını bukadarda olmaz diye şarlıyacak. istanbulda kaç milyon kişi var herkesi menun edemezsin.

Örnek sen şu yaşına kadar kaç ağaç diktin ağaç a.ş. gidip kaç ağaç bağışladın yada orman müdürlüğününe kaç fidan bağşladın. bunları yapmadan sürekli hizmet bekleriz. bir şekilde yapılmadımıda şikeayet ederiz.

lütfen önce cuvaldızı kendimize iğneyi başkasına batıralım. Ben hala diyorum bukadar göç yüzünden çok fazla sıkıntı var en başında iş. bir noktadan başka noktaya gitmek vb durumlar. gelmeyin kardeşim istannbulun taşı toprağı altın değil.
görsel
savunulacak bir yanı olmayan gerçek.
körü körüne particilikle savunmak görmezden gelmektir, talana ortak olmaktır.
cevap çok işine gelndiği gibi konuşuyorsun. Yazdıklarıma cevabın nedir. madem düüncelisin kullanma bu saydığım hizmetleri. En azından 1 kişiden feragat et. Ama yok hem bunları kullanırım hemde bu hizmetlere neden bu kadar harcama yapılıyor. Kusura bakma hepimiz aynı şehirde yaşıyor ve aynı imkanları kullanıyoruz.

ben çocukluğumda sokaların çöpten mikreop saçılmasın diye kireçlendiğini hatırlıyorum. Selimyede selimiye kışlasının yanında. onuda askerler yapıyordu. Sizlere böyle lazım bokun içinde yaşayın diye.

sen kaç kere mahalleni temizledin. hadi temizlemeyi bırak yerden çöp alıp attın mı bir çöp kovasına. Evet ağaçlar ile ilgili sorumada cevap bekliyorum. Kaç dikili ağıcın var.

ben sonuna kadar devletimin arkasındayım.

madem bukadar çekinceniz var ananızı, babanızı, bacınızı, alıp gidebilirsiniz sınır kapıları orada. Ulan bir bitmediniz şikayet şikayet.

kardeşim şikayet ediyorsan kullanmayacaksın. örnek ben beşiktaş motorlarından şikayetçiyim ve kullanmıyorum.

aynı şeyi tekrar söylüyorum dümbükler. Belediye hizmetlerini kullanırken sesiniz neden çıkmıyor. 20 tl çay içebileceğin yerler varken, maltepe sahilde, piyer lotide, en güzel yerlerde çay neden 1,5 tl diye şikayet ediyorsunuz,

kişi başı 200 tl yemek yiyeceğin yerler varken köşklerde 50 tlnin kavgasını yapıyorsunuz.

saati 30 tl aracını parketmiyorsunda neden isparka gidip parkediyorsun.

tabi bunlar belediyenin vermesi gerken hizmetler değilmi ? ee öncekiler neden vermedi. IMF ve bir çok yere gırtlağa kadar borçtaydı bu ülke. Yatırım yapılmadıysa oparalar nerede ?

en azından şimdi borç varsa benim kullandığım birşey için var.

sonrada bu borç neden bukadar. işte bu yüzden bukadar. Avrupada adam derki ben 1 çöpçü veriyorum yetişirse yetişir yetişmezse. kendin temizle.

yurt dışına çıkıp yaşadın mı hiç orada sistemi gördünmü, dizilerden flmlerden değil.

kimse kimsenin kulası değil. lafını bil konuş. sorulara cevap ver. ancak laf laf laf başka birşey yok.
hala sorulara cevap yok. laf ben açık açık açık konuşuyorum. iBB sayfasından gelir gider beyanlarını görebilirsin. yada git bir dilekçe ver sana açıklamak zorundalar. koca götünü kaldırıp bunları yapmak zor.

kimse kimsenin yandaşı değil. asıl sen neyin peşindesin onu söyle. valla daha güzel günler olacak ve siz daha beder kuduracaksınız. yaşın ne başın ne bilmiyorum. ama safi kulaktan dolma konuşuyorsun bir dayanağın olmadan. Belki istanbulda bile değilsin.

yazmaya gelince yazarsın. ya git işine pazar pazar sıkma canımızı. Hepimiz birazdan hani zarar ediyor değimiz belediyenin hizmetlerini kullanarak hataımıza devam edeceğiz.
yav kardeşim ibb basın sözcüsü bukadar cevap vermiyordur.

sen benim yazdığım sorulara cevap vermiyorken kalmış bana şöyle diyorlar diyorsun.

hadi git sen git şimdi o leştirdiğin belediyenin hizmetlerini rahat rahat kullan biz vatandaşlar olarak öderiz.
cidden kahvede dalaşan yaşlı amcalar döndük. birazdan amerikayı yıkar. Fıransayıda dost biliriz. sonra 2 çay söyler höpürdete höpürdete içerken bulmaca çözme döner konuştuklarımızı unuturuz.

valla şimdi çocukları alayım. ilk önce çamlıcada güzel bir kavaltı. Sonra piyer lotide öğle kahvesi akabinde de akşama fatipaşa korusunda yemek yiyelim. bu aracıda arıcmı daima isparka bırakırım.

sende otur belediye borçlarını hesapla.
görsel
bu arada izmir ve izmirlileride işin içine çekelimmi geçen baktın onlarında borcu baya kabarık ve garibim hizmettte alamıyorlar. hala eski izmir olduğu gibi duruyor.

Gerçi sen istanbulun borcundan dolayı seyahatte edemiyorsundur. Mağlum bu kadar borç varken gezilmez değil mi ?

ev demişsin sen tokiden alma zaten git 1 trilyona süper lük ev alabilirsin kimse sana neden aldın demez.
bol keseden rüşvet karşılığı verdikleri ruhsatlarla bina dike dike yeşil kalmadı,denizi doldurup yeşil alan yaptılar borçlanıp.
Uzun uzadıya yazmaya gerek yok istanbulda 5 yıl yaşadım belediyenin çöp toplamak dışında ne yaptığını bilmiyorum. Tranvayda metrobüste cama yapışık seyahat edip dünya kadar yol parası veriyorsun buna da hizmet adı veriliyor.
Uzun uzadıya yazmaya gerek yok istanbulda 5 yıl yaşadım belediyenin çöp toplamak dışında ne yaptığını bilmiyorum. Tranvayda metrobüste cama yapışık seyahat edip dünya kadar yol parası veriyorsun buna da hizmet adı veriliyor.
helal lan sana kıral çıplak dedin hadi sana hepbirlte takalım....

Takalım derken yanlış anlaşılmasın madalyanı. Ya sen istanbulun ya ne olduğunu bilmiyormusun yada gözünde senin dednin köyü ile karıştırıyorsun.

istanbulun sınıları artık fili olarak endirneden başlayıp adapazarına dayandı. gebzede oturunda, çatalcanın öttesinde oturanda istanbuldayım diyor.

bukadar geniş alan himzetmi paramı dayanır. istanbulun bütçesi nerdeyse türkiye bütçesine yakınken kalmışsın. batık bittik kül olduk diyorsun.

bak güzel kardeşim kum havuzu az ötede geçi belediye daha bu yeni model kumlardan getiremedi ama sen onla oyalan.
Belediyenin ne yaptığını çalışmaktan göremeyen arkadaşlarımız var. Diyorum istanbulun en vqhim sorunu göz alması hergün 100lercesi geliyor. ne yazıkki geldikleri gibide oramı bozuryorlar. Geçen söğütlü çeşmede yukarıdan bakıyorum. istanbulda olanlar bilir olmayanlar bilmez. Bukadar insana metrobüsmü yeter. metrobüs sayısını artırsa zarar ediyor. Artırmasa biz işlerimize gidemeyeceğiz.
görsel
buda çekemeyenlere gelsin.
kamuda çalışan bir mühendis olarak biliyorum ki çok gereksiz işler için büyük paralar harcanıyor. hesapsız kitapsız projeler yapılıyor. müdürler arasındaki sidik yarışı yüzünden milyonlarca TL çöpe gidiyor. bizim müdürümüz hiç olmayacak bir işin peşinde bu sene. beş para etmez biri ama müdür olmuş. eğer dediğini yaparsa ve kimse karşı çıkmazsa en az 500.000 TL zarar ettirecek devleti. sen kimsin lan dangalak. ne hakkın var bu parayı hiç etmeye. vatan hainliği bu isler. belediyelerde de işlerin benzer şekilde yürüdüğüne şüphem yok. ihalelerle birileri zengin edilirken borçlar bütün ülkeye yükleniyor. en basiti 3. köprü. kullanan yok ama her sene hazine takir takir ödüyor paraları.
övünmeye gelince kendi ceplerinden yapıyormuş gibi konuşup borç açığa çıkınca "o kadar yol köprü yapıldı elbet borç olacak cağğnımm başka türlüsü mimkin mi" diye kıvırtıldığı gözlemlenen mevzudur.

hani ballandıra ballandıra anlattığınızda "cebinizden mi yapıyorsunuz lan" diye sorduğumuzda sanki emine hanımın altınları bozdurulup yapılıyormuş gibi anlatıyordunuz da şimdi ne oldu ? takke düştü kel göründü.. yıllardır boşuna mı diyoruz 3 liralık işi 13 liraya yandaşlara veriyorlar diye. ama angut gene angut o borç kendi cebinden en olmadı babasının cebinden çıkıyor ama gel de anlat.
15 milyar butce alan orman bakanligina hic fidan bagisladin mi diye sorularak orman bakanliginin 3 kati butce alan ibb'nin borc bataginda olmasi savunuluyor. bu tarz insanlara hicbir sey anlatamazsiniz arkadaslar. yormayin kendinizi.
yani...ben de berlin metrosuna metro vagonu satsam, en pahalı fiyata satmaya çalışırım !! sen kendin üretmiyor da dışardan alıyosan, tabii ki borç takacaksın.#

sen bütün tünelleri dışardan adamlara yaptıracaksın, bütün metro dizilerini dışardan alacaksın, ondan sonra da "kahretsin çok borçlandım !!"- diyeceksin, olur mu ulan öyle?
şu rezillikleri bile savunacak beyinsizlerle aynı sözlüğe yazmak utanç verici gerçekten.

hala yol,köprü neyle yapıldı diyor.

be sığır kardeşim işsizlik fonunda paralar nerede?

deprem fonunda toplanan paralar nerede?

bizim vergiler nerelere gitti?

adamlar 15 yıldır kendi ceplerinden başka birsey düşünmemişler,bunun gibi salaklar da açlıktan nefesi kokarken geçmediği köprünün,kullanmadığı elektriğin suyun parasını ödeyerek hırsızları savunuyor.

oğlum gerçekten sizin gibi eşeklere ne kadar semer vursalar azdır,sikilmelere doyamıyorsunuz.

uyumaya devam edin allahın öküzleri sizi.