1. 1.
  bu adamların 15 senedir ellerini tutan olmadı istedikleri gibi at oynattılar. dünün düdük gibi adamları bu belediyecilik rezillikleriyle karun gibi zengin oldu. istanbulu döndüre döndüre soydular. bu ahmak güruhta ha bire alkışladı istanbulu istismar eden edene yıllarca uyduruk şişirme ihalelerle kamu kaynakları soyuldu batırıldı. istanbul bok gibi bir yerden bir yere gitmesi 3-4 saat olan yeşili hiç kalmayan saçma sapan pahalı bir yer oldu. bakın görün istanbulda borçlar ne raddelere gelmiş. bu adamlar yıllardır halal duvarlara saksı bilmemneye ithal ağaç getirdik şişirme tezgahlarıyla soydular da soydular. bakın görün eyy ahmklar bu şerefsiz soysuz köpekler ssk batırdılar masalıyla yıllarca ekmek yediler bundan geçindiler. bu sebeple emekli maaşları kısıldı karikatüre dönüştü oysa ibb nasıl bir borç yapmış. hiç de çaktırmıyorlar. şu anda 15 milyar dolar borç yani görev zararı. 2019 da 30 milyara çıkacak lan çüşşş lan sizin soyunuza sopunuza kansız ....neler.

  http://www.cumhuriyet.com...8/iBB_borc_bataginda.html
  20 -7 ... kakandoboy
 2. 2.
  döşenen raylar ve yapılan yollar ve köprüler düğünden gelen takılar ve eniştenin şahinin satınca gelen parayla olmadı. istanbula bukadar yapılan yatırımın bir karşılığı olacak ve bu borçlar ödenecek. Bu devlet hiç yatırım yapılmadan IMF de borç batağına bamış bir durumdan bu güne geldi. Bu borçlarda ödenir.

  Felaket tellallığı yapmana gerek yok.

  Tek haklı olduğun nokta istanbulun gerçekten farklı sebeblerden yaşanmaz hale geldiği ama hergün 10l0erkişi göç alıyor olması bunun en büyük kanıtı.

  gelmeyin kardeşim gelmeyin artık istenbula. kendi yaşantınızı bok ediyorsunu bizide madur etmeyin.
  3 -27 ... sualci
 3. 3.
  yaptında ne boka yardı. bir liraya yapılacak işi 5 liraya yapıp birde verimsiz yapmak marifet değil ihanet. o yolların kenarlarındaki saksıları da bir yerlerine monte etsin bu işleri böyle yapanlar.
  11 -2 ... kakandoboy
 4. 4.
  hayatinda basardigi tum seyleri bankadan kredi cekerek yapanlar icin bunda garip bir sey yok tabii ki. borc yigidin kamcisidir, oder ya ne olacak kafasindalar.

  ama unuttuklari bir sey var, o borclari yapan, har vurup harman savuran adamlar 3-5 yil sonra orada olmayacak, ancak o borclar orada olacak. dolayisiyla o borc o pic kurularinin borcu degil, senin borcun. ve sen zaten sosyal devlet geregi alman gereken hizmetler icin pesinen odedigin vergiler disinda, bir de bu borclari ustleneceksin . bu sana mantikli geliyorsa engel olacak degiliz. ama bana gelmiyor.
  9 -2 ... peder
 5. 5.
  ne tutarsız milletiz hem yapmayız hemde yapana laf ederi. Tahminim ibb ait olan tüm sosyal tesileri kullanıyorsundur.(beltur- yemek ve gezmek , Sporaş - evinin yakınlarında mutlka vardır ve sen yada ailen gidiyordur. halk ekmek- şuanda türkiyede onlar kadar çeşitli ve kaliteli ekmek üreten yok, ispark - bazen saçmalasalarda gene otopark konusunda iyiler ve mutlaka kullanmışsındır, ulaşım a.ş, ve niceleri) Fiyatı makul diye. Bunları kullanırken borç bataı olmuyor. Ama ağaç A.ş. yaptığı peyzajmı battı. Kaldıki kardeşim onu yapmasalar bu sefere başkaları çıkıp ya istanbul beton yığını bukadarda olmaz diye şarlıyacak. istanbulda kaç milyon kişi var herkesi menun edemezsin.

  Örnek sen şu yaşına kadar kaç ağaç diktin ağaç a.ş. gidip kaç ağaç bağışladın yada orman müdürlüğününe kaç fidan bağşladın. bunları yapmadan sürekli hizmet bekleriz. bir şekilde yapılmadımıda şikeayet ederiz.

  lütfen önce cuvaldızı kendimize iğneyi başkasına batıralım. Ben hala diyorum bukadar göç yüzünden çok fazla sıkıntı var en başında iş. bir noktadan başka noktaya gitmek vb durumlar. gelmeyin kardeşim istannbulun taşı toprağı altın değil.
  1 -13 ... sualci
 6. 6.
  lan adamlar resmen ayağını yorganına göre uzatamamış batırdıkça batırmış. peki bunu düzeltmek için eli tutulmayan kimsenin engel olmadığı iktidar ne yapmış. koca bir sıfır. har vurup harman savrulmuş ve balya balya borç birikmiş. ve bu utanmaz arlanmaz aç köpek sürüleri hala yerel seçimlerde hangi yüzle bu istanbul halkından oy isteyecekler herkese soruyoruz.
  10 -3 ... kakandoboy
 7. 7.
  Aman cnm nolcak biraz daha vergiyle hallolur.
  3 ... hakan yavas
 8. 8.
  yapılanlar hani nerede istanbul berbat yaşanmaz bir şehir. rant talan arazi yağması kupon arazi komisyonları bunları alanlar kimmiş iyi düşünün. betona boğulmuş yeşi alan fakiri pahalı bir yer istanbul. yaplanı ben size söyleyeyim yamdaşların istanbulun kaynaklarını bol bol lüpletmesi bunların sonucunda olan zararında halka kapıya balya balya yığılması. peh peh peh büyük başarıymış gözlerimiş yaşardı.
  10 ... kakandoboy
 9. 9.
  adamlar bu borcu ödemek mümkün değil diyor. bu ahmak riyakarlar hala güle oynaya bize masal anlatıyorlar. beyinler kafalar uçmuş.
  7 -1 ... kakandoboy
 10. 10.
  istanbul belediyesi borç batağında
  -7 ... sualci