bugün

çok ilginç bir tematik akvaryumdur kendileri. bir sürü bölümden oluşmaktadır. bu bölümlerde karadeniz, marmara, istanbul boğazı, akdeniz, ege gibi bölümler var. mesela karadeniz bölümüne girdiğinizde sadece karadeniz'de yetişen balıklarla karşılaşıyorsunuz. bir de çok ilginç ormanı var. ormana yapay nem ve sıcaklık vermişler. arada yağmur bile yağıyor. ücreti biraz fazla yanlış hatırlamıyorsam öğrenci 22 tl, tam 29 tl'ydi.
edit: "gibi bölümler" i "gibibölümler" yazmışım da*.
bugün ve sonraki iki gün ücretsiz, sonraki bir hafta da %50 indirimli olacaktır.
televizyonlarda dünyanın en büyük tematik akvaryumu olarak adlandırılan yeni turizm merkezi.
http://www.istanbulakvaryum.com/
ismi çok orjinal olmuş, çok düşünmüşler demekki. güzel bir yere benziyor para biriktirip gidilesi yerlerden.
ilk 3 gün beleş olup, 3 günden sonrada 4 gün de yarı fiyatına olan yerdir.
bildiğim kadarıyla ilk 3 gün girişin ücretsiz olduğu akvaryum. ayrıca ilk hafta da biletler yüzde 50 indirimli.
açılış gününün halk günü olması münasebetiyle izdiham yaşanan, 60-70 balığın patlayan flaşlardan telef olduğu dev akvaryum.
(bkz: http://gundem.milliyet.co....2011/1407189/default.htm)
yurdum insanının ne kadar insan! olduğunu gün yüzüne çıkaran akvaryumdur. suyun üstüne yakın yüzen vatoza şişe atan mı istersin, uyarılara rağmen ısrarla flaşlı fotoğraf çeken mi?

(bkz: eğitim şart)
dogallıktan uzak , tamamen yapay bir yerdir.
kötudur.
bugün florya da izdihama sebebiyet vermiş akvaryumdur. akın akın geliyorlar kaçınnnnnn.
beleşçilikten akvaryumdan kümese dönüşmüştür.
en çok yağmur ormanları kısmını beğendim buranın. vallahi billahi balıklara elimi sürmedim, flaşlı fotoğraf da çekmedim, insan gibi uzaktan seyrettim. medya hepimizi zan altında bırakıyor; üç beş kendini bilmezin yaptığı şeyler yüzünden çevremden yoksa sen de mi vatozlara eziyet ettin tepkisi alıyorum. neyse istanbul son derece güzel bir mekana daha kavuşmuş oldu sonuç olarak.
Psikolojiniz bozulmasın istiyorsanız kesinlikle pazar günü hele de sömestr tatilinde gitmeyin! Ama birazcık suya, balıklara ilginiz varsa verdiğiniz para boşa da gitmez.
Müren balıklarının yakından izlenebileceği bir yer.
( Testinin içindeki müren hala aynı pozisyonda duruyorsa sıkışmış durumdadır,
hayvan hakları örgütüne haber verin,
görevlileri uyarsınlar,
siz denemeyin,
sizi hiç bir görevli dinlemez, basit halk tabakası sizi gidi, görevliden iyi bilemezsiniz siz...)
bugün (ramazan bayramının 3. cü günü) gittiğim yerdir. kısaca bahsetmek gerekirse, idare eder. Bir defaya mahsus gidilebilinecek bir yerdir. fazladan para verip aynalı labirent ve 5d sinemasına da gittim. aynalı labirenti gereksiz olan bir yer, 5d sineması fena değil. içeride su hayvanları haricinde anakonda yılanı, timsah gibi bir iki havyan daha bulunmaktadır.

35 tl vermeğe değermi, tartışılır.
11 yildir floryada oturan biri olarak soyluyorum ki; akvaryum'dan ziyade, aqua florya alisveris merkezinin alt katinin manzarasi cok cok daha guzeldir.
bir kereye mahsus görülmesi gereken yer. amazon ormanı bölümü en etkileyici kısmı. dalgıçların balıkları besleyişi izlenebiliyor, hatta bir vatoz balığının dalgıca nasıl sırnaştığını gördük bu esnada *
sömestr döneminde gidilmemesi gereken yer.
eskişehir'dekinden daha büyük ama ne daha temiz ne de daha ferah.
böyle bir yerin sessiz olması ve efekt-müziklerin dinlenmesi gerek. aksi halde hiç etkileyici olmuyor.
her alanda selfie çekenlerden dolayı da yürüyemiyorsunuz.
amazon ormanı kısmı boncuk gibi fakat çalışanlar ilgilenmiyor olmalı. bitkiler ölmeye başlamış. yerler su dolu. leş gibi kokuyor. balık kokusu dışında bir koku söz ettiğim.
spot ışıklarıyla aydınlatılıyor. Bitkilerdi ısıydı, alana adım atar atmaz öyle bir nemle karşılaşıyorsunuz ki kıyafetleriniz üzerinizde ütüleniyormuş gibi hissediyorsunuz.
5D sinema desen berbat. aynalı labirent desen 35 metrekarelik labirent olmaz.
çalışanları suratsız.
ama balık çeşidi oldukça fazla ve dalma aktivitesi güzel. içindeki sütiş dışında restoranlar vasat. kalkmanız için sormadan yarım kalmış yemeğinizi önünüzden alabilir.
çileden her an çıkabilirsiniz.
eğer yanınızda sevdiğiniz bir dost varsa katlanabilirsiniz, o kadar.
sayıştaya göre kaçaktır.
http://t24.com.tr/haber/s...um-kompleksi-kacak,325863
kaçaksa yıkılması gereken yerdir.