1. 1.
  google earth'ten inanılmaz derecede daha başarılı yeni i.b.b. hizmeti. http://sehirrehberi.ibb.gov.tr/rehber
  1 ... imhotep
 2. 2.
  çok faydalı başka bir site için;
  http://www.uludagsozluk.com
  1 -1 ... asiti kaçmış kola
 3. 3.
  istanbul büyükşehir belediyesi'nin yeni hizmeti.
  google earth'ın bir benzeri şeklinde ve http://sehirrehberi.ibb.gov.tr adresinden izlenebilmektedir.

  kaynak: http://www.ntvmsnbc.com/news/400055.asp
  ... anthrax
 4. 4.
  1/5000 ölçekli yüksek çözünürlüklü 4 milyon adet hava fotoğrafıyla hazırlanan, istanbul'a ait yaklaşık 1,5 milyon bina, 80 bin sokak-cadde bilgisi yer alan, aranılan yerin hava fotoğraflarına adres girilerek ulaşılabilen, google earth benzeri harita şeysi.

  ayrıca; yangın, trafik, yol çalışması, doğalgaz kazısı kısaca istanbul'un bitmek bilmeyen olayları eş zamanlı olarak haritadan takip edilebilecekmiş. gerçi bunu güncelleştirmek çok zahmetli bir iş. zira her gün bir yer kazılıyor. aynı yeri aynı günde eş zamanlı (!) olarak hem elektrikçi hem doğalgazcı hem de telefoncu kazdığı için sanırım bunu güncelleştirmek biraz zahmet isteyen bir iş olacak.

  önümüzdeki ay hizmete girecekmiş hayırlı uğurlu olsun.

  test yayını için: http://sehirrehberi.ibb.gov.tr

  edit: test yayınını mozilla'da açamadım malesef.
  1 ... optio
 5. 5.
  http://sehirrehberi.ibb.gov.tr

  bulunduğunuz mevkii'nin 1946, 1966, 1982 ve 2005 yıllarına ait uydu'dan birebir çekilmiş görüntülerini sunan ve görür görmez dibimin düşmesine sebep olan müthiş site.

  (bkz: lan nasıl yanı)
  ... gimenez
 6. 6.
  istanbul'un 1946 yılındaki hali ile günümüz halini karşılaştırıp eskilerin buralar hep dutluktu tarlaydı deyişini doğrulayabileceğiniz aşmış site. Değişik yılları bizzat karşılaştırıp ormanların nasıl talan edildiğini kabak gibi görebilirsiniz. Dikkatimi çeken diğer hususlar Ali sami yen stadı, likör fabrikası, bayrampaşa emniyet müdürlüğü, beşiktaş jandarma bölge komutanlığı, robert koleji, okmeydanı darülaceze gibi binaların şehrin dışında tek başlarına durması. Bağdat caddesinin 150 haneli dağınık anadolu köyü gibi olmasi. Balıklı rum hastanesinde şehrin bitmesi ve binlerce ayrıntı.
  1 ... emperor