1. 1.
  asla ve asla seçilmemesi gereken, hayatı zehir edebilecek bir fakülte. hayallerini yıkar insanın.
  2 -1 ... nektar
 2. 2.
  son yıllarda iyi hocalarını özel üniwersitelere kaptırmasına rağmen erol manisalı,toktamış ateş gibi iyi hocalara hala sahip olan,sorduğunuz sorulara doğru düzgün cewap alamadığınız bi öğrenci işleri bulunan,yine de bütün zoluklarına rağmen sevilen fakültem...
  1 ... a dying wish
 3. 3.
  sahara fotokopi sayesinde hiç bir şey ögrenmeden mezun olunabilecek okul.
  3 ... th0r
 4. 4.
  ek binasıyla hayal kırıklığına uğratan ve üst katında çatı katı izlenimini yaratan ilginç bir binaya sahip fakülte. bir de merkez kampüsü var. o güzel ama...
  1 ... kacak kelebek
 5. 5.
  ek binası merkez kampüste olmadıgı için olay çıkmaz. kavgaları, sloganları duymazsınız. sırf bu sebebten bile hoştur, güzeldir.
  2 ... th0r
 6. 6.
  bu sene 70. yılını kutlayan fakülte.*
  1 ... a dying wish
 7. 7.
  1936 yılında kurulan türkiyenin ilk ve tek iktisat fakültesi. ingilizce iktisat, türkçe iktisat, maliye, ekonometri, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler, turizm işletmeciliği ve işletme bölümleri mevcuttur. önceden herkes elini kolunu sallaya sallaya girebilirken şu an kapıdaki özel güvenlik görevlileri bazen kimlik sormaktadır. ek bina kantininde dumandan durulmaz. duvarlarda sigara içmenin yasak olduğu yazsa da dekan bile bu cezayı kimin tahsil ettiğini bilmemektedir. kaloriferleri yanmasa, ufak ve öğrencilerin erişemeyeceği kadar yüksek camları açılmasa (yahut açıldıysa kapanmasa), her sene boyanan duvarları sol görüşlü öğrenciler tarafından berbat edilse, tuvaletleri çok kötü olsa da hakkını vererek mezun olanların iyi ki burda okumuşum dediği fakültedir. Türkiyenin en iyi iktisat hocalarını barındırır. pek çok vakıf üniversitesinin iibflerinin öğretim üyesi ihtiyacını giderse de hala ayakta durmayı başarmaktadır.
  4 ... phial
 8. 8.
  büyük umutlarla seçilen fakat bölüme başlar başlamaz seçtiğiniz güne lanet etmenize sebep olan fakültedir.iyi yönü bir kaç tane sağlam hocasının olmasıdır zaten başkada elle tutulur hiçbirşeyi yoktur.sosyal aktivitesi yoktur,öğrenci işleri felakettir,binası iğrençtir,tuvaletleri pistir,kışın damı akar,mayıs ayında kalorifer yanar fakat kasımda g.tünüz donar yani şiddetle tavsiye edilmez bir fakültedir keza üniversitedir.
  2 ... snoptik
 9. 9.
  iü iktisat fakültesi, "iktisat fakültesi" adını taşıyan tek fakültedir. diğer tüm örnekleri iktisadi ve idari bilimler fakültesi adını taşır.
  3 ... irfy
 10. 10.
  hiçkimsenin işini düzgünce yapmadıgı fakültemsi.
  1 ... nektar