1. 1.
  üniversitenin en kanlı canlı,en hararetli,en çatışmalı fakültesidir..diğer fakültedeki öğrenciler de kavgaya eyleme afişlemeye bu fakülteye gelirler..
  (bkz: hergele meydanı) ile ünlüdür..bu meydan ; gelsin de öğrenciler afişleme yapsın hatta birbirlerini öldürsün denilerek yapılmış havası verir insana..
  3 -1 ... rasko
 2. 2.
  derslikler kısmen yenilenmiştir.yerler fayanslarla kaplandı.kimi öğrenciler sınıfları tuvalete benzetirken kimileri de mutfağa benzetiyor artık.
  3 ... logos
 3. 3.
  her sabah bölüme ulaşabilmek için 4 kat çıkıp sora sınıfta yer kalmadığını öğrenerek tekrar alt katlara inip tabure aradığım, küçücük bahçesinde çimlere uzanıp güneşin tadını çıkarayım derken coplu ve postallı kişiler tarafından ziyaret edilebileceğiniz, ama yine de dahil olmaktan mutlu olduğum yer.
  5 ... tutunamayanlardan
 4. 4.
  hareketi hiç bitmeyen , sivil polislerin * olaylı günlerde bol bulunduğu, ayrıca her zaman duvarlarda asılı bir şeylerin kesinlikle olduğu, bahçesi küçük ama çok sevimli ve sıcak olan fakülte.
  1 ... kacak kelebek
 5. 5.
  ögrencilerinin durmadan beyazıta yurudugu girisin her istanbul üniversitesi fakültesi gibi zor oldugu zaman zaman gaz bombalarının atıldıgı ve catısı birkac sene önce yanan fakülte
  1 ... sanchooo
 6. 6.
  garip bir fakultedir burasi.. yazlari kurak ve sicak kislari ise oldukca soguk ve firtinali gecer.. yaklasik yirmibesbin ogrencinin okudugu rivayet edilir.. buna karsilik yirmibes kisilik tek bir kantini vardir.. orayi da sol goruslu ogrenciler isgal etmislerdir.. her an her yerde action yasanmasi muhtemeldir.. ama yine de sevilir..
  3 -1 ... burnununaltindanopenadam
 7. 7.
  son rakamlara göre 8 bin edebiyatlı 5 bin fen li öğrenci olduğu kulaktan kulağa yayılmaktadır. bu kadar fazla öğrenci bu okulda nasıl barınıyor şaşıyorum. ayrıca nerdeyse kimliksiz girebileceğiniz tek faüklte. buranın öğrencisiyseniz ve başka fakülteye girecekseniz güvenlikta tanıdığınızın filan olması gerekir benden söylemesi..
  1 ... eşşağan ala gazuğu
 8. 8.
  acunnun kazanıp gitmediği bölüm.**
  2 -1 ... andlee
 9. 9.
  öğrenci işlerinin öğrencilere karşı olan tutumu pek kibar ve güler yüzlü olmayan bölümdür. öyle ki öğrenci işlerinin kapısında "300 yıllık memureler istemiyoruz" , "bir kere de insan gibi davranın bea" gibi yazılar göze çarpar.
  3 ... holy bastard
 10. 10.
  bu fakültede kimsenin kimseden haberi yoktur, sizinle ilgilenen de yoktur. kendi halinizde işleri yoluna koymaya çabalarsınız. öğretim görevlileri gelmez, dersler çakışır siz uğraşırsınız. eh böyle bir ortam olunca öğrenciler de boşuna eylem yapmıyor tabi * bu arada yemekhane fiyatları 1ytl den 1.60 a çıkartılınca öğrenciler eylem yapmış tekrar 1ytl ye inmiş diye duyduk * mis gibi 1ytl ye yemek yiyoruz saolsun yaşasın eylemciler * )
  5 ... ephedra