1. 1.
  (bkz: 25 nisan 2018 cerrahpaşa direnişi)

  yeni yök tasarısının onaylanmasıyla adı ortaya çıkan yeni istanbul üniversitesi.

  meclis oylamasından dönmesi dileğiyle.
  1 ... raydingoz
 2. 2.
  Niye yaptıklarını anlamıyoruz , yapmamaları için dilekçe yazıyoruz, imza topluyoruz, belki de ülke tarihinin gördüğü en düzeyli en siyasetten uzak gösterilerle sesimizi duyurmaya çalışıyoruz hocalarımız tek tek anlatıyor dertlerini: akreditasyon olayı sıkıntıya girer, üniversitenin saygınlığı azalır, sıralaması düşer, tarihten gelen prestiji elden gidebilir vs. sayıyorlar ama yine de bölüyorlar. Yok ideolojik yok bilmem ne saçma sapan şeyler diyorlar bir de. Gelin görün, hastane bu isteyen girer öğle saatlerinde toplanıyoruz zaten ideolojik miymiş değil miymiş görürsünüz.

  Cerrahpaşa herkesin cerrahpaşası bizim okulumuz sizin hastaneniz biz şifa dağıtıyoruz siz şifa buluyorsunuz orda. mesele bir parti bir görüş meselesi değil oy attığınız adamlar hata yapıyorsa savunmayın herkes için geçerli bu , yapıyorsa bir bildiği vardır demeyin bir bilene soruyor mudur acaba diye düşünün hiç değilse. bu hatadan acil dönülmesi gerek. Sesimizi bir de burdan duyurmaya çalışalım dedik umarım derdimizi anlatabilmişimdir kısaca aklınıza takılan herhangi bir şey olursa biz burdayız. ( niye böldükleri hariç onu ben de çözemedim üni. sayısı artınca ne oluyor sanki bir niteliği yoksa )
  3 -1 ... hibolatesla
 3. 3.
  Ak parti’nin hiçbir izahı olmayan yanlış icraatı.
  2 -1 ... lightsaber
 4. 4.
  Henüz resmi olmayan sonuçlara göre öğrencisi olduğum güzel okulum.
  Her ne kadar pipinizde olmasa da Sonuçlar resmileşince buraya editlerim.
  ... sosyalist patron
 5. 5.
  Ders kaydı yaptıramadığım okul yapabilen varsa beni bir yeşillendirsin.
  ... arkasindankonusulanadam
 6. 6.
  Öğrencisi olduğum okuldur.

  istanbul Üniversitesinden bölünerek müstakil bir üniversite haline gelmiştir.
  Cerrahpaşa Tıp, Mühendislik, Orman, Eğitim, Sağlık bilimleri, Hemşirelik, Spor bilimleri fakültesi bu üniversiteye bağlanmıştır. Ayrıca Diş hekimliği, iktisat, işletme ve eczacılık fakültesi de birkaç yıl içinde bu üniversiteye bağlanacaktır. Bu üniversite Beyazıt'tan yavaş yavaş Avcılar ve Hadımköy yerleşkesine taşınmaktadır.
  ... sair filmenam