bugün

avcılar tarafındaki yerleşkeyi bilmesem de beyazıt yerleşkesindeki yemekhane kadar iyisi, istanbulun hiçbir yerinde yoktur diye tahmin etmekteyim. şöyle ki, sadece 75 ykr'a çıkan yemek haricinde manzarası, yemeklerin lezzeti, müthiştir. hani cem yılmaz gösterisinde ''istanbul silüetine bakıp, ulan istanbul ananı s.kicem senin'' dediği bölümdeki, istanbul silüeti bu yemekhanenin manzarasında boy gösermekte. ''ucuz etin yahnisi böyle olur'' tabusunu yıkmıştır ayrıca bu yemekhane.
avcılar kampusundeki yemeğin de kaliteli olmasına karşın yemek yiyebilmek için 100-200 kişiyle itişip kakışıp ulaştığınız için çoğu zaman gitmeye çekinilen yemekhanedir.
yemek fiyatını 50 kuruşa indirerek ''Yuha'' dedirten iü yemekhanesi.
yemek fiyatını 50 kuruşa inmesine sevinsem mi yoksa korkarak mı tepki versem karıştırdığım ve artık tereddütlü adımlarla gittiğim yemekhane. * *
avcılar'daki de fena değildir * ve beyazıt'takinden defalarca daha büyüktür.
beyazıt yemekhanesi boğazı görür. 50 kuruşa yemek yerken boğazı izlemek. şaka değil, istanbul üniversitesi *
yemek fiyatının 50 kuruşa inmesinden bu yana müdavimlerindenim. o kadar yedim birşey olmuyor, siz de yiyin. *
fiyatına göre gayet lezzetli yemekler çıkan, ama aynı zamanda fiyatı nedeniyle aşırı derecede kuyruk olan yemekhane.
(bkz: menza)
boğaz manzaralıdır.
(bkz: Aş evi)

misafir olarak birkaç kez yedim ve hayretler içerisinde kaldım, çoğu uni. 2tl den başlıyan fiyatlar burda 50kuruş (bkz: beleş)
Eyer yamulmuyorsam bir kişinin kartıyla bir elin parmakları kadar kişinin yemek yiyebildiği mekan.
duyduğuma göre üniversite yemek fiyatını babasının hayrına 50 kuruşa indirmemiş. bütün istanbul üniversitesi öğrencileri avrupa gençlik zımbırtısı fonundan yemek bursluymuş yani bizden 50 kuruş alınmasının sebebi yemekhanenin iftar çadırına dönmesini engellemek ve üniversiteye ek gelir sağlamak. yoksa yemekçi' den restoran yemeği yiyip 50 kuruş vermeyi benim de aklım almıyor.
seneler önce duyduğum bir rivayete göre; sinirli solcu bir arkadaşın yemek zammını protesto etmek adına masaların birinin üstüne sıçtığı yemekhane. protestonun kralını yapmıştır, zira en sinirli solcu arkadaşlar istanbul üniversitesi'nde bulunur malum. hele o edebiyat fakültesi ki anlatamıyorum bile.
yemek fiyatları diğer öğrencilerin sinirlerini bozar..
kirmizi et krizinden etkilenen yemekhanedir. zira yaklasik 2 haftadir ogrencilerini tavuk ile besliyorlar. yakinda bir taraftan yumurta cikaracagiz bir taraftan da gidaklayacagiz a dostlar.
kırmızı et çıkarana kadar gitmeyeceğim yemekhanedir. hadi ben dışardan yemek yiyebiliyorum her gün orda yemek zorunda olanlar sürekli tavuk yiyorlar yazık değil mi bu adamlara ?
haftada beş günde üç öğün yemek çıkan güzide nimet. sabah ve öğlen 75kr akşam ise 1tl olmakla birlikte türkiyenin en ucuz* üniversite yemekhanesidir.
ulan 1 tl ye tavuk yiyorsunuz ettiğiniz laflara bak dedirten öğrencilerinin olduğu yemekhanedir.
ucuzdur süperdir ama avcılar kampüsünde okuyanlar derdimi daha iyi anlar, bu sene hiç güzel yemek çıkmadı la :( geçen sene sanırım bu yemek şirketi falan değişmiş. cidden geçen seneki yemekleri mumla arıyorum. he bir de balık çıkartmasınlar lütfen. harbi güzel olmuyor.
boğazda yemek sözü verdiğiniz samimi arkadaşlarınızı götürdüğünüz ve hesap öderken mutlu olduğunuz mekan.
aylık bakın günlük değil haftalık değil "aylık" yemek harcamasını 15 liraya çeken yemekhanedir. normalde herhangi bi yerde bi porsiyon yemek yesen kafadan 10 lira tutar zaten.
yemekhaneden çok aşevi gibi. bu ne lan böyle? beleşe verin isterseniz. yeminlen çok kıskandım. o paraya biz poğaça bile alamıyoruz. adalet mi lan şimdi bu? depresyona girdim.
hem ucuz hem temiz hem de lezzetlidir. okulumuzun güzide hizmetlerindendir.
yeni dönemde 75 kuruş olmuştur yemekler.

ilk defa toplu yemeğin güzel olduğunu görüyorum.
"ehehehe ne guzel bogaza karsi yemek yiyoruz hem de 1 liraya" diye mutlu mesut dolasirken dun beyazit kampusunde yedigimiz yemek sonucu bizi zehirlere gark eden yemekhanedir. kac haftadir yemek yerine baska bir sey yiyorduk zaten, dun de son darbeyi yaptilar. daha da gelmem lan.
avcılar kampüsünde itiş kakış olmasa bi de tadına doyum olmayacak olan yerdir. hatta kampüsün en güzel yeridir. o kadar otlak arasında en yararlı yer. fakülte binaları falan yalan yani. 1 liraya yemek yiyoruz arkadaş. öldürmüyor bir de, daha n'olsun?*