1. .
  Çok masum bir duygudur. Arkadaşlar ne yapıyorsun sorusu sormasın diye onları bile arayamazsın. Oysaki aradığında görürsün ki durumu seninkinden farklı olmayan insanlar da var ve sadece senin sorunun değil.
  ... davutsu
 2. .
  kendisini bir yere ait hissetmeyen insanların en sık yaşadığı duygu' dur. kendi yanlızlığıyla başbaşadır zamanın çoğunda insan, kendisine bile ifade edemez yanlızlığını, utanır. atmadığı her adım aslında geriye atılmış bir adımdır.

  ''Yalnızlık. Her kimliğe doğuştan yazılı tek uğraşıdır insanın bir yaşama sırasında... Tek sermayesi, sahip olduğu tek şeydir insanın, kıymetini bilmelidir dedi (Tanrı). Yalnızdır insan... Hep kalabalıklara karışma telaşı bundandır... Kalabalık yalnızlıklar, yalnız kalabalıklar oluşur şehir şehir, ülke ülke... Kalabalık arttıkça, artmaktadır yalnızlık da! insan bir ölümü istemez bir de ondan beter bir yalnızlığı... Ama ikisi de başına muhakkak gelir bir yaşama sırasında... Ölümün değil ama yalnızlığın bir tek çaresi var dedi. Tek çaresi aşktır dedi , bir yalnız yaşama sırasında nefes almanın... Aşk da zaten iki yalnızın, ortak bir yalnızlıkta buluşmasıdır dedi... Âşık olun, gösterin birbirinize yalnızlıklarınızı... Nasılsa ayrılık, insanın kendi tek kişilik yalnızlığını özlemesi. Sade ölüm değil, ayrılık da yaşamın emri! ''

  Yılmaz Erdoğan
  (Bana Bir Şeyhler Oluyor;2005)
  ... sesvermeyen