bugün

istediği itina ile tatbik edilip "çok istedin, yaptım" şeklinde susturulası sevgilidir.
ömür törpüsüdür.
insanı yaşlandırır.
dişi ise kavga etmek istiyen adettendir.
can sıkar bu sevgili.
ne istediğini ve nasıl mutlu olunacağını bilmeyen, hayat paylaşılamaycak, canı aksiyon isteyen insancıktır. allah nasıl biliyorsa öyle yapsındır.
regl olmuş olabilir dikkat etmek, alttan almak lazım.
ayda bir hafta sevdiğin kişi için dayan kardeşim.
dişi versiyonu için ;
ne yaparsanız yapın, ne kadar kaçarsanız kaçın engelleyemeyeceğiniz bir türdür. canı kavga etmek istiyorsa çözüm kavgadan kaçmak değil, olasılıkları değerlendirip en kısa ve acısız konuda kavga etmektir. bundandır ki kavga etmek isteyen kadın reddedilmemelidir. zira reddedilen kadın tehlikelidir, konu kavga bile olsa...
kaşınan sevgilidir ama ne yapmazlar? yemezler. e ben canım, e benim hayatımın manası az anlayışlı ol. farkında değil misin bütün o çabana rağmen sana bulaşmıyorum. belki başka bir işim var? belki başkasını düşünüyorum? belki seninle uğraşamam. biraz sağduyu lütfen olmaz böyle ilişki yürümez.

baktın bu kişi sana bulaşmıyor. sorgulayacaksın? düşüneceksin ve bulacaksın seninle uğraşmayacağımı akabinde eline kitabını alacaksın ve köşene çekileceksin. (bkz: ideal eş) ama olmaz illaki bıdı bıdı ama sen yapmayacaksın bırak konuşsun sonra geçer.
uzaktaki sevgilidir. sürekli yapay kavgalar çıkararak, ilişkinin monotonlaşmamasını ve sevgilisinin aklından çıkmamayı garantilemiş olur. iyi niyetli düşünmesi, çocukça bir davranış olmadığı anlamına gelmez tabi.
canı kavga etmek isteyen zor sevgilidir.
sorunlu sevgilidir.
- gözünün üzerinde niye kaşın var lan!!
- bokunu çıkarma ama
çaylak edilmelidir. ısrarla ha? sil ulan sil ne çaylağı sil sil.
siz erkekler hepiniz aynısınız klişesini mutlaka söyleyen sevgilidir.
okadar istiyorsa kavga edilesi sevgilidir!
yol verilesice ve kafa dinlenesice bir kurgudur!
mutlaka ama mutlaka bir neden bulacak ve kavga çıkarmazsa çatlayacak sevgilidir. kavgası gelmiştir ne yazıkki.

- mahmut neden gözünün üstünde kaş var? kızlara hava mı yapıyorsun böylelikle?
- hoşşt.
çıkışa gelen sevgilidir.
kendisini anlatmaya çalışırken sorunlu damgası yiyen değil, kendisini anlatmayı bilmeyip sorun çıkarma konusunda oscar alması gereken sevgilidir. kavganın çıkış sebebi böyle durumlarda hiç aranmaz ve "senin canın kavga istiyor, ama seni kıracak değilim." cümlesiyle konu itinayla kapatılır.

yani sevgili sorunlu olsa da candır.
kavga yatıştıktan sonra bi de "ben sorunlu muyum" diye soran sevgilidir.
değilsin tamam değilsin.
haksızsın dediğinizde ısrarla haklı olduğunu kanıtlamaya çalışan; haklısın dediğinizde de senin hiç bir fikrin, görüşün yok mu diye köpürerek arıza çıkaran sevgilidir.
cani zopa cekmekte olan sevgilidir. ya da boksordur belki stres atmak istiyodur.
iki dk. da yumuşayıp tornistan yapacak sevgilidir ayrıca.
ısrarla ağzının ortasına ortasına vurup dişleri dökülmesi gereken sevgilidir.
şiddetle yaklaşılmaması gereken sevgilidir.
sakince yaklaşın, sonra kırın kafasında sandalyeyi.
siz her şey yolunda gidiyor diye sevinirken, bunu monotonluk olarak algılayıp biraz heyecan lazım diyen sevgilidir. kavga etmenin heyecan katacağını düşünür. edin efendim edin, hatta çakın ağzına iki tane iyice heyecanlansın. * * *