bugün

ışid'in lübnan da hizbullaha saldırması sonrası beklenen savaş. ortadoğu da tansiyon iyice yükselecek anlaşılan. ışid musul saldırısı ve malikinin devrilmesinden sonra esadın ırakla olan bağlantısını kesti, suriye kuzeyinde kürt bölgelerinin denetim altına alarak sırtını türkiye sınırına dayadı. şimdi tüm gücüyle esadın tek can damarı olan lübnana saldıracak.

bu arada israil boş durmayacak, önümüzdeki günlerde bir bahane ile lübnanı vurabilir.

israil ile ışidi esada karşı savaşırken omuz omuza görebilirsiniz , hep söylüyoruz ışid israilin işidir.

http://www.milliyet.com.t...-saldirdi-gundem-1950581/
(bkz: büyük israil)
isid bölgeyi pis xürt ve araplardan temizledi temizliyor. Zira israil kendisine vadedilen topraklarda böyle asalak bir halk istemiyor. Onları kuzey ırağa postaladı ve bölgeyi hazırladı.
Samimiyetle söylüyorum.
(bkz: keşke yahudi doğsaydım)
ışid denen örgütün asıl kurulma amacı az çok belli oldu. ortadoğu'nun kaynayan kazanları suriye ve ırak'ta kurulup onbinlerce milis gücü ve silah sağlanacak. petrol bölgeleri kontrol altına alınacak.güçlenilen zamanlarda iran'ın da hassas olduğu şii hedeflerine saldırılacak. zaten binlerce şii arap türkmen kürt insan katledildi. israil'in ise ışid'in hizbullah'a saldırmasından sonra hizbullah'a saldırması onlar açısından biraz falso olacak. hazırda bol destekli silahlı örgütü zaten var. fakat anlayamadığım nokta haberde ışid destekli el nusra üyelerinin saldırdığı nokta. el nusra el kaide destekli ve şu an ışid ile kanka değil. suriye'deki el nusra liderinin üyelerine verdiği bildiriyi daha geçtiğimiz zamanlarda okumuştum ve ışid hakkında kafirliğe varacak şekilde hakaret ediyordu.
el nusra veya ışid kim saldırdıysa lübnan'da pek barınabileceklerini sanmıyorum. çünkü hizbullah daha disiplinli silahlı ve acımasız bir örgüt.
lübnan'ın karıştırılması da sünni radikal silahlı grupların gaza getirilmesiyle de olabilir. hristiyan falanjistleri ve dürzileri saymadım ama. israil bi noktadan sonra tekrar gazze konusunu gündeme getirip saldırabilir.