1. 1.
  empatii kurma yeteneğine sahip insanların yapabileceği bir şeydir. malumunuz o kadar güç kimde olsa yanındaki can düşmanına saldırmak isteyecektir.

  aramızda kürtleri veya ermenileri katletmek için can atan milyonlarca insanın farkındayım. bunlar da sakın yaşasın filistin diyip ümmetçilik yapmasınlar derim.
  3 -4 ... rejected
 2. 2.
  bu tarz insanları anlamak gerçekten güç. katili, kan dökeni, ana sütünden kesilmemiş çocukların ölmesini desteklemek nası bir duygudur? nasıl bir akla nasıl bir mantığa sığar?

  aynı insanlar ermeni soykırımını savunur, türkiye'ye tüm nefretlerini kusarlar. bu insanlarla tartışmaya girmek onlarla bu konu hakkında konuşmak bile boşa kürek çekmektir. bırakın havlasınlar sağda solda.

  edit: bu olayı diğer ülkemizde yaşanmış diğer acı olaylarla karşılaştırmak da büyük bir andavallıktan, başka bir şey değildir. her şeyin bir yeri var.

  edit2: insanların ölmesine müstehak demek nasıl bir anlayışın nasıl bir zihniyetin ürünüdür? sizden olmayan biri ölünce oh olsun demek onu ötekileştirmek?
  4 -2 ... third eye
 3. 3.
  uludağ sözlük yazarlarının (orospu çocukları ) içinde bolca bulunur . allah ıslah etsin.
  2 -1 ... evdeekmekyok
 4. 4.
  3 genci için yaptığı savaştır. haklıdır. berkin elvan için sessiz kalanların bugün gazze'de ki insanlara ağlaması acaiptir. gariptir.
  4 -4 ... nrshavc
 5. 5.
  bunun çeşitli ve haklı sebepleri olabilir.

  -israil türkiye için çok kritik kimi sorunlarda (kıbrıs, ermeni soykırımı) türkiye yanlısı politika izleyen nadir ülkelerden biridir.

  -bölgede işgalci olan sanılanın aksine yahudiler değil araplardır. filistin denen bölgenin 2000 yıl önceki adı yahudiyedir. roma kaynaklarında yahudiye diye geçer.

  -hamas ve el fetih terör örgütleridir. örneğin hamas anaokulu bombalayabilir (israil çocukları öldürüyor diye zırvalayanlar için önemli bir nokta), otobüse canlı bomba sokabilir. bu iki örgütün karakteri, gücü israil'in gücü kadar olsa dünyada tüm yahudilerin kökünü kazımaya kalkışabilecek tıynıyettedir. senin islamcı hükümetin/devletin teröristle masaya oturabiliyor ama israil hakiki bir devlet olmanın gereğini yapıyor.

  -elbetteki toplumlar kardeş kardeş yaşasın ama filistin tarafının temsilcileri, ideolojik olarak masaya oturulacak adamlar değil. ikinci dünya savaşının sonlarına doğru neden müttefikler nazilerle masaya oturmadı da bir kaç milyon kayıp daha verdi? cevabı basit, bu tür radikal insanlarla bugün masaya oturup anlaşsan yarın yeniden ortaya çıkacak. bu tür adamlarla uzlaşı olmaz.
  1 -6 ... gaspirali
 6. 6.
  gezide ölenlere üzülmeyenlere müstehaktır.
  2 -6 ... system error
 7. 7.
  sürekli bir kutuplaşma hali var anlamıyorum neden. Arkadaş ben hem berkin'e hem de gazze'de ölen çocuklara üzülemez miyim. Beni niye kalıba sokmaya çalışıyorsunuz. Ulan ölen her çocuk benim içimi acıtır. Ben tutup millet gibi insanı kategorize etmem.

  Adam olun birazcık. Bu konuyu hala benim çocuğum veya arabın çocuğu diye tartışacaksak sıçayım sizin insanlığınızın içine. Ulan orada ölen çocukların anası babası yok mu.

  israili destekleyen adam benim gözümde net orospu çocuğudur. Allah onu da netenyahu tohumsuzu gibi cehennem ateşine kütük eylesin.

  Sikik sikik başlık açıp adamı çileden çıkartmayın.
  1 ... randy marsh
 8. 8.
  israil'e ateş püskürür görünürken israil'i el altından desteklemektir. babası ateş püskürür iken, oğlu aşdod limanına mal taşır.
  -1 ... zarbut
 9. 9.
  içinizden cumartesi günü azgınlık edip de, bu yüzden kendilerine: Aşağılık maymunlar olun! dediklerimizi elbette bilmektesiniz. bakara- 65
  allah' ın " aşağılık maymunlara dönün ! " emrini verdiği mahluklardır. maymunca düşüncelere sahip olmuşlardır bu emirden sonra. verdikleri cevap ise dikkat çekicidir : (bkz: system error)
  ... enyobazyazar
 10. 10.
  tam anlamıyla iğrençliktir.
  1 ... mecruh