1. 10.
    israil güvenilecek bir ülke değildir. israil'de ticaret yapmış biri olarak söylüyorum yüzünüze güler sırtınızdan hançerlerler. o bölgenin genetik kuralı bu galiba. aynı bok arapların da çoğunda bulunmakta.
    1 ... kan bankasi soyan sivrisinek
  2. 9.
    Olması gereken olmuş. Vatana millete hayırlı olsun.
    -1 ... judas
  3. 8.
    israil’de hatrı sayılır bir Türk nüfusu var. israillilerin sempati duyduğu tek müslüman ülke Türkiye. Çünkü zamanında Türkiye’nin Fransa ve Almanya’daki elçiliklerinde yahudilere Türk pasaportu verilerek nazi zulmünden kurtulmaları sağlandı. Eğer yurtdışında bir yahudiyle karşılaşırsanız çekinmeden Türk olduğunuzu söyleyin çünkü en iyi dostunuz o olacak.

Bir de Dürziler konusu var ki. Anlamsız bir şekilde hakaret küfür olarak kullanılıyor. Kabaca israil Alevisi diyebileceğimiz bu insanlar Türklere karşı çok misafirperverler ve soyisimleri genelde türkçe. Aslında biz türk halkı olarak yahudi kültürüne çok yakınız. Mesela “afiyet şeker olsun” sözü yahudilerden gelme. Komşu komşu hu hu tekerlemesi de yine aslında bir yahudi tekerlemesi olan had gadia’nın Türkçe varyantı.
    https://m.youtube.com/watch?v=bIfJ841p2gY+
    1 ... centurion
  4. 7.
    olmasi gerekendir. Devletlerde aşk ilişkisi olmaz menfaat ilişkisi vardır ve devletin yararına ise gecikmeden yapılmalıdır.
    ... venusde mahalle muhtari
  5. 6.
    habelere baktım böyle birşey görmedim.

enişten mitte mi çalışıyor?
    1 -4 ... vedat minor combo
  6. 5.
    yapmayın yahu, israil türkiye'ye dost filan değildir...

suriye'deki fecaata bizi bulaştıran ülke israil'dir.. israil hakkında başka bir şey bilmeye lüzum yok..
    4 -1 ... arbutus unedo
  7. 3.
    Yok suriye pkk ya kamp vermiş, filistin pkkyi eğitmiş de israil bizi seviyormuş. Hadi lan ordan. Pkk konusunda suriye de, israel de, filistin de aynıdır. Hepsi kiralık katil gerektiğinde onları kullanmak ister ve çıkarı oldukca destekler. Hicbir farkları yok. israel ve filistin ısidin saldirmadıği tek ortadogu ülkesidir. Bak sen şu tesadüfe amk.
    4 -3 ... morat
  8. 3.
    Arap tokatlayıcısı dost ve mütttefik ülke israil'le ilişkilerimizi düzeltmek adına olumlu bir gelişmedir. Ortadoğu'yu adam edebilecek iki devlet olarak güç birliği yaparsak bütün mezopotamya ve körfez coğrafyasına beraber hükmedebiliriz.
    1 -2 ... designated ii
  9. 2.
    yahudiler sikmeyeceği eşşeğin önüne ot koymaz.
    8 -3 ... peacekeeper
  10. 1.
    Sosyal medyada gördüm.Türkiye israil arası düzelmenin ilk adımı olarak gösteriliyor.
    1 ... misagi