bugün

Biz teroristleri vurmakta bile kararsiz kalirken, israil herkese saldiriyor, muslumanlari bombaliyor, turk vatandaslarini mavi marmarada sehit ediyor. Nerden bu ozguven? Biz mi pasifiz yoksa onlar mi aktif.
dünya para kaynaklarına hükmetmeleri, şirketleri vasıtası ile devletlerin giremediği ülkelere girip lobi faaliyetlerinin dibine vurmaları ve amerika birleşik devletleri'dir.
para, para, para.

bütün türkiye vatandaşlarının, saymaya kalksa ömürlerinin yetmeyeceği kadar para. bilmem anlatabildim mi?
sağlam siyanoizm,tevrat inanışı.ve para, ama çok para.
Herkesi avucunun içinde oynatmaları yüzünden istediği gibi at koşturuyorlar. Ortadoğu'da bir tane adam gibi dik duran devlet yok. Irak, suriye, mısır, körfez ülkeleri, kuzey afrika ülkeleri... hepsi apayrı bir alemde. Türkiye ise lafta çok iş yapmaya namzet ama icraat bir iş yaptığı yok. Daha yol kapatan pkklılara bile bir şey yapılmıyor ki masumları katleden israil'e karşı diplomatik bir şeyler yapalım. Ayrıca Türkiye'nin sözü artık pek dinlenmiyor. iran ise kendi etki alanını genişletme derdinde. Durum bu olunca israil'de amerika'nın desteğiyle istediği her katliamı yapıyor. Olan masum filistinli çoçuklara ve sivillere oluyor. Ama bu özgüven değil gaflettir ve elbet allah hesabı soracaktır.
dünya ticaretini elinde tutması.
zeki olmalarıdır. bir türlü söylemiyorsunuz şunu.
Dünyadaki yahudilerin genel özelliklerinin ticarette çok iyi olmaları ve bu sayede dünya ticaretini ele gecirmeleri bu özgüvenin nedeni olabilir.
adamlar 1948'den beri belli aralıklarla üzerlerine saldıran arap ordularını püskürtüp toprak kazanıyorlar. ben de her 10 yılda bir 4-5 ülkenin ordularını perişan etsem benim de götüm kalkar.