bugün

hiçbir şekilde gerçekleşmesi mümkün olmayacak eylem. bu ülke 1998 senesinde italyan mallarını 2002 ve takibindeki yıllarda amerikan, israil ve ingiliz mallarını bu yıl içerinde ise danimarka ürünlerini öyle bir boykot etmiştir ki neredeyse bu şirketler iflas durumuna gelmişlerdir.
çok saçma kampanyadır. 2-3 kişi almasa nolcaktır o firmalardan. en fazla bi dosya fazla açarlar sizde hayatın zevklerinden mahrum kalarak yaşarsınız.

misal : (bkz: cocacola)

kısaca o firmaların umrunda bile olmazsınız.

edit: olmuşken tam olsun, sadece araplar için ben rahatımı bozamam aga, zamanında onlar bize bol bol kazık atmıştı, biraz da onlar çeksin.
(bkz: donsuz mu gezicez). sen yediğin sebzenin bile tohumunu ordan alırken ne boykotundan bahsediyosun.
(bkz: tavşan dağa küsmüş). elbette israile karşı çıkmamız lazım fakat bunun yolu bu değil senin aldığın kuruşluk gıda ürünüyle milyon belkide milyar dolarlık uçaklar bir mi? bu anca filmdeki gibi israili dövmemize benzer. gerçeği ise çok uzakta. yahudiler bu kadar birlikteyken biz müslümanlarla türk ler birbirimizle uğraşıyoruz. önce kendi birliğimizi sağlayalım. yoksa 12.9 milyonluk yahudi nüfusunun 1.57 milyar nüfüslu müslümanlarla baş etmesi imkansız...
ülkeye girişleri engellenmeden boykot olamayacak kampanya.
destekledigim kampanyadir. mümkün oldugu ölçüde de boykot edilebilir. simdi deniliyor ki; "kullandigin bilgisayardan tut, telefona, evdeki beyaz esyalara, otomobile kadar onlarin."
orasi öyle, zaten mümkün oldugu kadar diyorum ben. nestle çikolata yemezsen bir yerinden birsey eksilmez mesela, cocacola icmezsen de eksilmez.. en azindan gida ürünlerinde uygulanabilir...
benim icin boykotta önemli olan zarara ugratmaktan ziyade, safini belli etmektir. atese su tasiyan karinca misali...
ya hepsi ya hiç mantigina katilmiyorum. ya hepsi ya hiç diye birsey olsaydi; dinimizin ne oldugu bile belli olmazdi. kim herseyi mükemmel yapabiliyor? hic kimse.. o yuzden boykotta da bir mükemmellik beklemiyor kimse, boykotu mukemmel uyguladigini da iddia etmiyor... keske kendi ayaklarimiz uzerinde durabilsek de mukemmel uygulayabilse herkes..
bu markaların hepsi amerikan malı. senin hükümetin amerika ile çok iyi(!) ilişkiler içerisinde. "durmak yok satmaya devam" parolası ile türkiye dışa bağımlı hale getirildi. neler neler satıldı bir bilsen? şu an kıçımızdaki donun pamuğu, yediğin ekmeğin tohumu, yazdığın kalemin mürekkebi, bindiğin arabanın motoru, yediğin kebabın eti bile dışarıdan ithal! bu durumda bir boykot olursa türkiye'nin hali ne olur onu düşünmek lazım önce.
kararlı olunabilse başarıya ulaşacak kampanyadır. zira adamlar bir avuç ama her sektörün devi yahudi, bunlardaki ticari zeka dehşet, işte örnek almamız gereken hususta bu bence, her yurdum genci donanımlı ve eğitimli olmalı, sonra bak neler icat ediyor.
onu orda burda dayılanan ama arka tarafta tohumdan limanlara akarsulardan ağır sanayiye kadar her şeyi israile endeksleyen başbakana söyleyin canım. Hı hı evet...
türkiye'de satılan yerler için buyrun;
[http://www.youtube.com/watch?v=PZSevZvFDd0&feature=related ]
mesela yiyorsa; facebook, twitter ve instagram hesaplarını kapat. akıllı telefonlarını, tabletlerini çöpe at. birçok ilacı kullanma.
yer mi? bence yemez!
ha yer aslında.. ama önce alternatif üret, sonra boykot et.
Dini taassubun etkisiyle etkili olacağı düşünülen kampanyadır.
Fakat bu kadar yabancı mal yağmurunda olmamıza sebep de zaten dini yönü öne çıktığı için sevilen adamlardır.
Bu ne perhiz bu ne lahana..
Boykot edeceğimiz kile iletişim araçları bile onların boykot edecek isek mallarını yememek kullanmamakla değil yeni yeni şeyler üretmekle onlarla yarışarak muhtaç olmadan boykodu göstermeliyiz yeni bişey çıktığında şeytan işidir diyen zihniyetle bi yere gidemeyiz hektarlarca tarım arazilerimiz var tohumumuz yok (bkz: benzinsiz ferrari) üretemiyoruz bu acizlikle bi yere varamayız.
israil' in coca colayla zengin olmadığını bilmeyen insanların başlatacakları bitirecekleri sonra vazgeçecekleri sonra yeniden başlatacakları neticesiz kampanya.
israil in, yahudi destekçilerinin olmayan marka nerdeyse yok gibidir. Boykotla büyük ihtimal aç kalınır.
-sanki biz batırıcaz amk.
başka ülkelerin ürünlerini boykot etmek yerine ülkenin o ürünlerle yarışıcak mallar üretmemiz gerek ülkeyi kalkındırmak ve ülkeyi geliştirmek bu yolla olur ancak.
2 gün sürecek sözde olay. olmaz bizim millet yapamaz.
kendisi yapmadığı yetmezmiş gibi yapanları da aşağılayan vicdansız pire torbalarının israil seviciliğini etkilemeyecek kampanyadır.

(bkz: israil malı almazsa ölecek hastalığına yakalanmak)
Gereksiz bir hamle.

Sikmişim israil'i. Araptan ne hayır gördünüz de bu kadar arapçı oldunuz anlamıyorum. Bizim için önemli olan, bizi ilgilendiren tek şey türklerdir. Gerisinin amına koyayım..
damla su ve herhangi bir kola içmeyerek başlayabilirsiniz mesela.
Ulan israil'de eşek osursa bu kampanya çıkıyor gündeme. Değişen ne var bir bok olmuyor! Evınız arayın etrafınıza bakın, hersey israil menşei ürünler. Bir kere kafadan tarım zaten yerlerde sürünüyor, tamamen dibe çöker, bütün Zirai ilaç gübre vs. israil mali lan. Neyi boykot ediyosun, anca Cola ıcmezsın başka bi bok yapamayız biz.
sadece cola içmeyen insanların buna bir kaç ürün daha ekleyeyerek bana göre gereksiz çabalamalarından başka birşey değildir. ben almazsam zaten bi başkası o ürünleri alıp kullanacak ki buda onlara gidecek olan sermayenin değişmesinde bi fayda sağlamayacaktır. mesele sadece göze batan ürünler değil kolasından, suyuna, evine gelen meyvenin sebzenin tohumuna, evindeki beyaz eşyalardan makine için kullanılan deterjanlara ve giydiği dona kadar hepsi onların. o yüzden elden bişey gelmez. her ramazanda yada müslüman bir ülkeye savaş açıldığında klavyeden ağlama moduna girerler sonra starbuckslarda takılıp checkin yapmaya devam ederler. en iyi yapacağımız şey dua etmek elimizden başka bişey de gelmez.
yav he he. edelim. başka mal var ya zaten birsürü. kayniyo ortalik Türk malindan. hem de öyle böyle kaliteli değiller biz salak gibi gidip elin malini almışız sözlük.
onun bunun malini boykot etmeden önce şu bizim elimizden aldıkları kur'an-a biraz eğilip seviyeyi yükseltmek lazim. tamam klişe oldu da kimse harekete gecmedigi icin kliselesiyo bu yorumlar.
ironiye bakar misiniz en büyük holdingimiz koç. köken olarak hangi milletten. düşününce size de sacma geldi demi.
sayın başbakanı boykotla destek verdiğim kampanya.
Destekleyenlerin çoğu, iftar masasından kalkmış bitmeyen kolasını elinde tutarken bir yandan da destekliyorum yazan insanlardır.