bugün

islamcı hükümetin de ulusalcı ordunun da bir itirazı olmayan durumdur. gazze halkına ölüm yağdıran israil uçaklarının pilotları konya hava üssü'nde eğitim görmektedir. yurdumun bütün dincilerini, fethullahçılarını, islamcılarını konya hava üssü önünde eyleme çağrıyorum. hani o vatan haini dediğiniz komünistler gözlerini karartıp incirlik önünde eylem yapıyorlar ya onun gibi tıpkı.
ergenekon un yaptıgı anlaşmadır, yırtılması an meselesidir, ergenekon gömlegi artık bu ülkenin üzerinden yırtılıp atılmıstır, onun köpekleri de avukatları da deşifre olmustur.
pkklıları da el fetih eğittiği için eşitlenmiş durumdur.
Bu antlaşmanın,Refahyol hükümeti göreve gelmeden 3 ay önce imzalandığını hatırlatmakta fayda var.

Ama bu antlaşma neden yırtılıp atılmamıştır,yırtılıp atılması için teşebbüste bulunulmuş mudur,Refahyol hükümetinin "ordu ayarı" ile alaşağı edilmesinde israil'in rolü var mıdır?

Bu sorular,soranın başını belaya sokar mı,sokarsa soran kişi "Baskı altında" ifade değiştirir mi?

Allah soranın ayaklarını sabit kılsın,cevapları hakkındaki fikirleri de sorana kalsın.
turk pilotlarinin abd'de egitilmesi gibi, gayet normal durumdur. sanki israil pilotlari konya'da egitilmese, hedefleri iskalayacaklar, siviller olmeyecekti. detaylara takilip buyuk resmi goremiyoruz. abd ve israil'e "hayir olmaz" diyebilmek icin yapiacak ilk is onlarin destegi ile iktidara gelmeye hayir demektir. tabii bir de isin stratejik yonu var. bize yakin ulkelerle stratejik isbirligi bir gerekliliktir. israil'le stratejik isbirligini de adamlarin kara kasi kara gozu icin yapmiyoruz. konya'da ucus egitimi karsiliginda aldiklarimizi bilmeden yorum yapmak da cok dogru degil.
göstermelik eğitimdir. israil'in türkiye'ye ihtiyacı yoktur. farklı bir anlam ve içerik taşımaktadır.
israil in ülkemizdeki elit ve görünmez işbirlikçilerinden kaynaklanan bir durumdur. şu anda da zaten askeri anlamda israil in en iyi üç beş dostundan birisidir ülkemiz. ha bu doğru mudur değil midir bilemem. vijdanımız tabi ki müslüman din kardeşlerimiz ile. birçok insan tanıyorum doğudan ya da dolaylı olarak filistin e para gönderen, erzak gönderen, göndermek isteyen. fakat şurası da unutulmamalı ki israil in savaş sanatı ve teknolojisi konusunda hakkı yenemez ve bundan en sonuna kadar istifade edilmesi gerekir.
konya da pilotların yetiştirilmesi de bütün bu anlaşmaların bir parçası olabilir. hem bildiğim kadarıyla onlar çok daha farklı yerlerde farklı şartlarda askerlerinin eğitlimesini istemişlerdi bolu dağı kış taarruz eğitimi gibi fakat türkiye bunu kabul etmemiş idi.
(bkz: filistinlilerden özür diliyorum)
sırf laftan ibaret bir millet olduğumuzu bir kere daha kanıtlayan durumdur, lafla dünyalar bizimdir, yakarız yıkarız ama mazluma kurşun sıkanlara da, nasıl hedef alınır, nasıl silah tutulur, onu gösteririz.

-peki neden?

- e çünkü muhtaçsın onlara, elin mahkum, zke zke yapacaksın ne derlerse.

üzgünüm türk gençliği, durum bundan ibaret, alayımıza yazıklar olsun...
davos'ta bağırıp çağırılmasına karşın hala devam eden durum. bu insanlık ayıbının yok edilmesi, türkiye'nin israil'in ortağı olmaması için bize laf değil, icraat lazım.
Türkiye'de bulunan abd askeri üslerinin sayısını düşündüğümüz zaman pek garipsenmeyen durumdur. Türkiye hükümeti ile ordusu ile israil ve amerika'nın en büyük piyonlarından birisi haline gelmiştir. bu durumu, işbirliğini es geçerek, protesto etmeyerek tayyip'i, simon peres'e söylediği iki cümle sebebiyle kahraman ilan etmek gerçekten çok komik lan.
senin tankını o modernize ediyor, f-16 uçağına o gelişmiş silah sistemleri takıyor, bu sana koymadı da ülkende eğitim alması mı koydu ?
(bkz: türkiye nin ulusal silah sanayii politikası)
filistin'de uygulamaya geçirmesiyle son bulur.

recep tayyip erdoğan'ın davos'ta verdiği ayarı, söz konusu eğitimleri iptal etmekle süslemesi, tam anlamıyla doksana çakmak olacaktır.
davos fatihi başbakanımızın ses çıkaramadığı milyonlarca mevzudan birisidir. (bkz: turkiye den gecen cia ucaklarina susan basbakan) (bkz: felluce de yasananlara susan basbakan) (bkz: kuzey irak taki cuval rezaletinde susan basbakan)
23 ŞUBAT 1996

israil'e yaptığı iki günlük ziyareti tamamlayarak yurda dönen Genelkurmay ikinci Başkanı Orgeneral Çevik Bir Esenboğa Havalimanında yaptığı açıklamada, israil ile imzalanan "Askeri Eğitim ve işbirliği Anlaşması" nın amacının, bölgede istikrarı artırmak ve bölge barışına katkıda bulunmak olduğunu söyledi.

bilmeyenler için söyleyelim o dönemde 52. hükümet istifa etmiştir. 26 mart 1995'te yapılan erken seçimlere rağmen cumhurbaşkanı demirel'in savsaklaması ve bir koalisyon kurulamaması neticesinde başbakan tansu çiller ve dışişleri bakanı deniz baykal 6 mart 1996 ya kadar 2 ay 10 gün daha gorevde kalabilmişlerdir.

sonrasında mesut yılmaz(anap) hukumeti zamanı eğitim uçuşları başlamış ve uçuşlardan anap il başkanı yakınımız aracılığı ile şikayetlerimizi başbakan ve bakanlara sözlü yazılı bildirmişizdir. mayıs 1996 tarihinde başlayan bu uçuşlar hakkında şikayetlerimiz 2001 senesine kadar sürmiştir.

dipnot:bu konuyu nasıl ayrıntısı ile bilmeme ve şikayetimizin nedenine gelince damızlık tavuk üretimi yapmakta olduğumuz işletmemizin üzerinden çok alçak uçuş yapıp hayvanları gürültüleri ile strese sokmaları neticesi ilk başlarda buyuk mali kayıplara sebep vermiş ve ilerleyen dönemde bu kayıplar devam etmiştir. 2001 yılında trilyonluk işletmeyi kriz nedeniyle kapattıkta kurtulduk. hala tavukçuluğa elverişsiz olduğu için parça parça malzemeleri söküp hurdacıya satmaktayız.
http://haber.sol.org.tr/m...tler/mansetsag/15436.html
halen devam ediyor mu merak ettiğim eylem.

konya'da şu an hali hazırda anadolu kartalı ve solo türk eğitim görüyüyor.
güncel Önemli Başlıklar